США визнали пакистанських талібів терористами

Пакистанський рух "Талібан" внесено до списку іноземних терористичних організацій. Відтепер підтримування зв'язків з пакистанськими талібами буде вважатися злочином проти США.

США 1 вересня 2010 офіційно внесли пакистанський рух "Талібан" до списку іноземних терористичних організацій. Про це повідомляється в заяві держдепартаменту США.

Заява підписала 12 серпня держсекретар США Хілларі Клінтон. Приводом для додавання пакистанського осередку "Талібану" в список ворожих Америці організацій стала інформація про те, що Файзал Шахзад, який намагався здійснити теракт на Таймс-сквер у Нью-Йорку, проходив підготовку в таборах Tehreek-e-Taliban.

Формально, внесення організації до "чорного списку" означає для її членів заборону на в'їзд до США, заморожування їхніх рахунків в американських банках, а також заборону на співпрацю з організацією в будь-якій формі. Відтепер підтримування зв'язків з пакистанськими талібами буде вважатися злочином проти США.

У 2006 році рух "Талібан" офіційно увійшов до організацій, визнаних в Росії терористичними, а в травні 2009 року - в аналогічний список, що є частиною Договору про колективну безпеку між Росією і низкою країн СНД.

При цьому для США в 2009 році "Талібан" офіційно не був терористичною організацією. У відповідному списку Держдепартаменту США його не було.

Ісламістський рух "Талібан" виникло в 1994 році на території Афганістану і Пакистану. Воно включило в себе пуштунські релігійні об'єднання та ветеранів бойових дій проти радянських військ, лідером яких був мулла Мохаммед Омар.

З 1996-го по 2001 рік таліби нарощували свій вплив в Афганістані, проте після терактів 11 вересня 2001 відмовилися видати американській владі їх передбачуваного організатора Усаму бен Ладена. У результаті в жовтні 2001 року війська НАТО разом з антиталібськими силами в Афганістані почали військову операцію, в результаті якої влада "Талібану" була повалена.

У 2000-х роках таліби продовжували вести партизанську війну проти офіційних афганських властей, підтримуваних військами Коаліції. Найбільший вплив талібів зберігається в гірських районах Афганістану і на північному заході Пакистану.

Читайте також:

Оприлюднено відео організатора невдалого теракту у Нью-Йорку

Затриманий у США пакистанець зізнався в підготовці теракту на Таймс-сквер

Організатора теракту 11 вересня стратять, якщо його визнають винним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: