США визнали, що іранська АЕС у Бушері не становить небезпеки

За словами Клінтон, реактор у Бушері, якщо покладатися на слова російських фахівців, які допомагали будувати АЕС, служитиме виключно мирним цілям.

26 жовтня держсекретар Гіларі Клінтон заявила, що запуск іранської АЕС у Бушері не викликає в її країни занепокоєння, але в Ісламській Республіці є низка інших об'єктів, на які потрібно звернути увагу.

"Наша проблема - це не реактор у Бушері, наші побоювання пов'язані з атомними електростанціями, подібними до комплексу (зі збагачення урану) в Натанзі і секретній станції у Комі, а також з іншими місцями, де, як ми вважаємо, вони (іранці) ведуть розробку ядерної зброї", - сказала держсекретар США.

За словами Клінтон, реактор у Бушері, якщо покладатися на слова російських фахівців, які допомагали будувати АЕС, служитиме виключно мирним цілям.

"Я чула у новинах про те, що іранці нібито запускають свій реактор. Це не проблема", - сказала глава зовнішньополітичного відомства США на зустрічі з главою МЗС Австрії Міхаелем Шпінделеггером.

Як відомо, АЕС Бушер почав будувати ще у 1974 році німецький концерн Kraftwerk Union. Проте, у 1980 році він розірвав контракт через приєднання західнонімецького уряду до американського ембарго на постачання устаткування до Ірану. Україна також відмовилась від добудови станції через тиск США. З 1990-х років будівництво електростанції вели російські фахівці.

Сьогодні Іран розпочав завантаження ядерного палива в реактор АЕС у Бушері. Це один з етапів фізичного пуску атомної станції, який фактично означає закінчення випробувань усіх систем ядерного енергоблоку станції.

Читайте також:

Іранський атомний реактор запрацює через два місяці

Біля першої іранської АЕС розбився винищувач F4

Західні ЗМІ: Ізраїль розбомбить іранську АЕС через два дні

ВідеоСША визнали, що іранська АЕС у Бушері не становить небезпеки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: