США визнали суверенітет Японії над Курилами

"Уряд США визнає японський суверенітет над Курильськими островами", - заявили в американському посольстві і закликали Росію мирно вирішити проблему.

Влада США підтримала Японію в суперечці з Росією за Курильські острови. Вашингтон визнав суверенітет Японії над Курилами і закликав Москву і Токіо до продуктивного розв'язання проблеми.

"Уряд США підтримує Японію в цьому питанні і визнає японський суверенітет над островами", - сказали в американському посольстві у відповідь на прохання роз'яснити офіційну позицію Вашингтона з цього питання.

У посольстві також підкреслили, що Сполучені Штати "підтримують зусилля урядів Японії та Росії щодо досягнення давно назрілого мирного договору і зміцнення між ними двосторонніх відносин в цілому".

Уряд США вважає, що "досягнення двома країнами мирного, взаємоприйнятного рішення проблеми відповідає інтересам усіх держав, які є прихильниками миру і безпеки в регіоні".

Відносини Москви і Токіо серйозно ускладнилися після низки візитів представників російської влади на Курили. В Японії це сприйняли як "брутальну образу", в МЗС РФ у відповідь заявили, що вести в таких умовах діалог про мирний договір безглуздо.

Нагадаємо, Японія претендує на чотири острови у південній частині Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР (правонаступницею якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Через цю територіальну суперечку між РФ та Японією досі не підписано мирний договір.

Читайте також:

Грузія і Японія об'єдналися проти "російських окупантів"

Росія посилить захист Курил зенітно-ракетними військами

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Російські ВПС зірвали військові навчання США та Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: