США вмовили Туреччину на п'ять днів призупинити військові дії в Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Анкара прагне створити безпечну зону в прикордонному регіоні.

Під час зустрічі віцепрезидент США Майк Пенс і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися, що Туреччина на 120 годин (п'ять днів) призупинить військові дії в сусідній Сирії - щоб курди покинули ці території.

Про це заявив Пенс після переговорів. Він додав, що відвід курдів розпочинається вже зараз, американські військові будуть допомагати їм відійти з тієї території.

"Чудові новини з Туреччини. Дякую Ердогану. Мільйони життів будуть врятовані! Цієї домовленості не досягли б три дні тому. Для того, щоб це здійснити, потрібно було якесь "жорстке" кохання. Добре для всіх. Гордий усім! Це прекрасний день для цивілізації. Я пишаюся Сполученими Штатами за те, що підтримували мене на необхідному, але дещо нетрадиційному шляху. Люди вже багато років намагаються зробити цю "справу". Мільйони життів будуть врятовані. Вітаю всіх!", - написав президент США Дональд Трамп у Twitter.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що розпочалася давно запланована військова операція на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи "величезну паніку" серед людей.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють курдські терористичні групи.

Раніше Туреччина оголосила про фінальний етап підготовки масштабної військової операції на Північному Сході Сирії проти курдських загонів народної самооборони (YPG), які довгий час були під захистом Сполучених Штатів. У Вашингтоні заявили, що відведуть свої війська та цього разу не стануть на захист "курдів".

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Відео Пентагон припинив інформувати Туреччину про спецоперації у боротьбі з ісламістами

Американці начебто побоюються, що турки використовуватимуть ці дані у своїй війні проти сирійських курдів. Про це пише німецьке видання "Шпігель Онлайн". Під гриф секретності для Туреччини потрапила інформація, яку американці збирають зі супутників та безпілотників.  

Пентагон припинив інформувати Туреччину про спецоперації у боротьбі з ісламістами

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції