США внесли до санкційного списку "отруйників" з Солсбері Чепігу та Мішкіна

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Всього у санкційному списку опинилися 18 фіз- та 4 юридичні особи.

Міністерство фінансів США додало в санкційні списки співробітників ГРУ Олександра Мішкіна (Олександр Петров) і Анатолія Чепігу (Руслан Боширов), яких Великобританія підозрює в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

Загалом до оновленого санкційного списку потрапили 18 осіб і чотири компанії з Росії.

Нагадаємо, правоохоронні органи Великобританії 5 вересня оприлюднили фото та імена осіб, підозрюваних в отруєнні російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері - ними виявилися Олександр Петров і Руслан Боширов.

Після цього підозрювані дали інтерв'ю російському пропагандистському виданню Russia Today. Під час розмови вони розповіли, що нібито займаються підприємництвом, а в Солсбері їздили "як туристи, щоб подивитися на визначні пам'ятки і "відірватися".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider надали підтвердження того, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни насправді - співробітники російських спецслужб. Причетність до спецслужб підтверджує низка документів, а також прямих і непрямих свідчень. Також з'ясувалося, що паспорти обох мають практично ідентичні номери.

Bellingcat знайшов у діяльності ГРУвців з Солсбері та "український слід". Вони ідентифікували справжнє ім'я одного з них – Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, якого насправді звуть Анатолій Чепіга. Крім цього, він воював в Україні, за що отримав звання героя Росії.

Через місяць журналісти-розслідувачі встановили справжнє ім'я другого підозрюваного - Олександр Петров виявився військовим лікарем і співробітником ГРУ Олександром Мишковим. Він також отримав у 2014 році звання героя Росії і також, найімовірніше, за спецоперацію в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції