США внесли до списку терористів суннітське угрупування

До списку терористичних організацій США внесли суннітське угрупування "Джундалла", яке використовує смертників, напади із засідок, викрадення людей.

США офіційно внесли підпільне суннітське угрупування "Джундалла" до списку терористичних організацій.

У заяві Держдепу США говориться, що з моменту свого виникнення в 2003 році група "Джундалла", назва якої перекладається дослівно з арабської як "Солдати Аллаха", організувала ряд атак на території Ірану, зокрема, в провінції Систан-Балучестан, що призвели до загибелі і поранень цивільних осіб і чиновників.

У своїй терористичній діяльності "Джундалла" використовує смертників, напади із засідок, викрадення людей і цілеспрямовані вбивства певних особистостей.

Своїм призначенням "Солдати Аллаха" називають відстоювання інтересів великої етнічної сунітської громади Балух, яка проживає на південному сході Ірану, більшість населення якого сповідує іслам шиїтського толку.

У липні 2010 року "Джундалла" взяла на себе відповідальність за напад на Велику мечеть у столиці регіону Захедан, яку в той момент відвідували члени елітного корпусу Вартових ісламської революції. Тоді загинули 28 людей, а Держдеп США заявив, що "співчуває всім, кого торкнулася ця трагедія".

Попадання в список терористичних організацій означає для "Солдатов Аллаха" втрату будь-якої можливої раніше легальної матеріальної підтримки з боку американських громадян або компаній, а всі рахунки та майно "Джундалли" на території США будуть блоковані.

Громада Балух має спільний кордон з племенами з Пакистану і Афганістану, і "Солдати Аллаха" намагалися закріпитися в цьому регіоні, користуючись нестабільною обстановкою. Засновником справи організації вважається страчений в Ірані діяч Абдолмалек Риги. За різними даними, в рядах "Джундалли" значиться близько тисячі бійців.

Читайте також:

У Ємені терористи "Аль-Каїди" добровільно склали зброю

США визнали пакистанських талібів терористами

Оприлюднено відео організатора невдалого теракту у Нью-Йорку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: