США вперше відзвітували про витрати на розвідку

На ефективну роботу розвідників США витрачають щорічно більше 50-ти мільярдів доларів.

Влада США вперше офіційно розкрила відомості про витрати на розвідувальну діяльність. Згідно з опублікованими відомостями, в 2010 році витрати на не пов'язану з військовими діями розвідку, включаючи роботу ЦРУ та інших агентств, склали 53,1 мільярда доларів, тоді як Пентагон на аналогічні цілі отримав 27 мільярдів доларів.

Таким чином, загальний обсяг бюджетних коштів, що надійшли на фінансування розвідувальної діяльності, перевищив 80 мільярдів доларів. Раніше відомості про витрати на розвідку публікувалися нерегулярно і лише частково: міністерство оборони, зокрема, не розкривало вартості подібних програм. У той же час апарат директора національної розвідки, якому підконтрольні всі розвідслужби, що діють не в рамках військових дій, останні роки регулярно звітував про свої витрати.

Тим часом у 2009 році директор національної розвідки Денніс Блер частково розкрив загальні витрати на розвідку. У бесіді з журналістами він згадав, що на ці цілі виділено 75 мільярдів доларів. Змінив Блера на посаді глави розвідслужб Джеймс Клеппер. Раніше він заявляв, що вважає за необхідне зобов'язати спецслужби звітувати про витрати. 28 жовтня 2010 загальні відомості про обсяги виділених на розвідувальну діяльність коштів з'явилися на сайтах міністерства оборони та апарату директора національної розвідки.

Як відомо, витрати США на розвідку ростуть з року в рік. Так, у 2007 році на національні розвідслужби витрачалося 43,5 мільярда доларів, що майже на 10 мільярдів менше, ніж у 2010 році.

Читайте також:

Мєдвєдєв нагородив депортованих зі США російських шпигунів

Британська розвідка використовувала сперму для секретних повідомлень

На Прикарпатті відзначили 100-річчя керівника розвідки УПА

Комісія з нацбезпеки США просить Обаму визнати зв'язок ісламу та тероризму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: