США врятувалися від економічної кризи

Лідери американського Конгресу досягли угоди по скороченню бюджетних витрат.

Президент США Барак Обама і лідери американського Конгресу досягли угоди по скороченню бюджетних витрат.

Про домовленість було оголошено за годину з невеликим до того, як минав офіційний термін фінансування багатьох державних установ. У вимушеній відпустці без збереження змісту могли виявитися приблизно 800 тисяч американців.

Згідно з ухваленим рішенням, уряд зменшить витрати на 39 мільярдів доларів. Барак Обама назвав скорочення болючим, але необхідним. При цьому він підкреслив, що Білому дому вдалося відстояти свої пріоритетні проекти.

Правляча Демократична і опозиційна Республіканська партії узгодили тимчасову, сьому за рахунком, резолюцію, яка санкціонує виділення коштів зі скарбниці на діяльність федеральних міністерств і відомств. Діяти вона буде до четверга. Передбачається, що за цей час законодавча і виконавча гілки влади США домовляться по всьому проекту федерального бюджету на поточний фінансовий рік, який почався в США ще 1 жовтня минулого календарного року. Відтоді Америка живе по суті без бюджету - його функції тимчасово виконують згадані спільні резолюції сенату і палати представників.

Як повідомлялося, в останні дні вся Америка застигла перед загрозою так званого "шатдауна". За словами Обами, на цей раз "шатдаун" вдарив би, в першу чергу, за простим американцям: власники малого бізнесу не змогли б взяти кредит для розвитку своєї справи.

Читайте також:

США впритул наблизилися до дефолту

У США знайшли головних винуватців фінансової кризи

Держборг США сягнув 14 трильйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: