США все глибше скочуються до штампів часів "холодної війни" - МЗС РФ

У Москві відреагували на заяви Пенса про дестабілізацію Західних Балкан.

Міністерство закордонних справ Росії відповіло на заяву віце-президента США Майка Пенса, в якій він звинуватив Кремль у прагненні перемалювати міжнародні кордони і дестабілізувати ситуацію на Західних Балканах.

"З жалем доводиться констатувати, що Вашингтон все глибше скочується до примітивних ідеологізованих штампів часів "холодної війни", які повністю відірвані від реальності", - йдеться в заяві МЗС РФ.

У відомстві також закликали США "припинити шельмування Росії і її зовнішньополітичної лінії". У Москві вважають, що зовнішня політика РФ "незмінно ґрунтується на повазі до партнерів і готовності до спільної конструктивної роботи, на взаємному врахуванні інтересів".

ВідеоРосійські держструктури причетні до спроби державного перевороту в Чорногорії

Нагадаємо, віце-президент США Майк Пенс вважає, що Росія не припиняє спроб силою "перемалювати" чинні міжнародні кордони країн. 

"Як ви всі знаєте, Росія як і раніше прагне силою перемалювати міжнародні кордони. На Західних Балканах Росія працює над дестабілізацією регіону, підриває демократичні держави і роз'єднує вас одна з одною і з рештою Європи", - зауважив Пенс. 

Раніше прокурор Чорногорії заявив, що деякі "російські державні органи" виявилися причетними до спроби перевороту під час виборів в країні в жовтні 2016 року, щоб запобігти вступові Чорногорії до НАТО.

При цьому він уточнив, що такі висновки ґрунтуються на свідченнях фігурантів справи і даних їхніх розмов. Прокурор наголосив, що учасники операції з перевороту були люди з Сербії, країн регіону, а також були "іноземні елементи", особистість яких встановити важко.

Також ЗМІ повідомляли, що в британському уряді переконані в причетності Росії до спроби перевороту в Чорногорії. У МЗС РФ такі заяви назвали спробою "підняти шум на рівному місці".

16 жовтня 2016 року, у день виборів до парламенту, чорногорська влада заарештувала групу з 20 сербів і чорногорців, частина з яких воювала на боці сепаратистів на Донбасі. Їх звинуватили у плануванні збройних нападів на державні установи. Згодом із Сербії депортували групу росіян, нібито причетних до спроби перевороту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: