США встановили в Іраку радари для спостереження за Іраном, Сирією та Туреччиною

В Іраку встановлена радіолокаційна система американських збройних сил для спостереження за кордонами з Іраном, Сирією та Туреччиною.

Ірано-іракський кордон. Фото presstv.ir
Ірано-іракський кордон. Фото presstv.ir
Американські сили в Іраку завершили установку сучасної радіолокаційної системи (РЛС) для спостереження за кордонами з Іраном, Сирією та Туреччиною.

РЛС буде відстежувати повітряні об'єкти, що наближаються з боку названих кордонів. Дані будуть надходити іракським ВПС, а деякі радари будуть єднатися з диспетчерськими службами в міжнародному аеропорту Багдада.

Згідно з арабських джерел, РЛС є підготовчої мірою до того, щоб американці та їх союзники отримали додаткові можливості контролю на випадок військового удару США по іранських ядерних об'єктах. У той же час ізраїльські джерела стверджують, що радари дозволять відслідковувати військову активність Ірану, спрямовану проти Тель-Авіва або Туреччини.

Проте, можливість іранської загрози на адресу Туреччини абсурдна, тому що обидві країни підтримують тісні зв'язки, особливо після охолодження у відносинах між Анкарою і Тель-Авівом. Недавній візит до Ірану турецького прем'єра Реджепа Тайіпа Ердогана, на думку аналітиків, "відкрив новий розділ міцних відносин між двома країнами".

Іран не раз заявляв, що не стане ініціатором нової військової авантюри в регіоні, проте обіцяв дати тверду відсіч у відповідь на іноземну агресію в будь-якій формі.

Минулого тижня помічник президента США з національної безпеки Джеймс Джонс заявив, що Білий дім як і раніше не виключає можливості нанесення військового удару по Ірану, якщо він не зробить найближчим часом помітних кроків зі згортання своєї ядерної програми.

Читайте також:

Іран перенесе столицю з Тегерана

Іран поставив свої умови щодо збагачення урану

США погрожують Ірану військовим ударом

Туреччина зайняла бік Ірану в ядерному питанні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: