США вважають, що Мєдвєдєв "недоречно" з’їздив до Цхінвалі

США залишилися незадоволені візитом російського президента до Південної Осетії: стабільності в регіоні це не принесе.

Візит президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до Цхінвалі не є кроком до досягнення стабільності в регіоні.

Так вважає офіційний представник держдепартаменту США Іан Келлі.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи була поїздка Мєдвєдєва недоречною, Келлі сказав: "Так, звичайно. Я не думаю, що ця поїздка була хоч яким-небудь кроком вперед з точки зору забезпечення стабільності в регіоні".

За словами представника американського зовнішньополітичного відомства, візит Мєдвєдєва до Південної Осетії лише нагадує про існуючі розбіжності між США і РФ відносно даного регіону.

"Розбіжності з приводу Грузії очевидним чином зберігаються. Сам факт цього візиту відображає фундаментальні відмінності в наших позиціях відносно регіону", - підкреслив Келлі.

Він нагадав, що президент Обама нещодавно в черговий раз заявив про підтримку територіальної цілісності Грузії, а США, країни G7, Євросоюз і їх союзники по НАТО відмовилися визнати незалежність Абхазії таі Південної Осетії.
"Я думаю, що окрім Росії єдина країна, що визнала незалежність Абхазії і Південній Осетії - це Нікарагуа", - сказав Келлі.

Він також додав, що США продовжують закликати Росію поважати територіальну цілісність і незалежність Грузії, забезпечувати стабільність в регіоні, брати участь в женевських переговорах і дотримувати зобов'язання, прийняті відповідно до договору про перемир'я від 12 серпня 2008 року. "І ми закликаємо всі країни продовжувати підтримувати територіальну єдність Грузії", - сказав Келлі.

Нагадаємо, Мєдвєдєв 13 липня здійснив перший візит до Південної Осетії, незалежність якої Москва визнала в 2008 році. Російський лідер пообіцяв подальшу допомогу з боку Росії при відновленні республіки, що постраждала у військовому конфлікті з Грузією в серпні 2008 року, оглянув зруйновані будівлі в південноосетінській столиці та поспілкувався з місцевими мешканцями.

Читайте також:

Ющенко відмовився приїхати до Мєдвєдєва на перегони

Саакашвілі назвав візит Мєдвєдєва до Цхінвалі "аморальним"

Мєдвєдєв прилетів у Південну Осетію. Тбілісі заявляє про провокацію

Росія погодилася вступити до СОТ самостійно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: