Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США ввели санкції проти російських військових виробників та навчального центру

Обмеження діятимуть щонайменше два роки.

Державний департамент США запровадив санкції проти російських конструкторського бюро приладобудування в Тулі, машинобудівного заводу «Авангард» в Москві та військового навчального центру зенітних ракетних військ у Гатчині. У Сполучених Штатах вважають, що ці підприємства та центр порушили закон про нерозповсюдження зброї масового знищення проти Ірану, Північної Кореї та Сирії.

До санкційного списку також увійшла низка юридичних осіб із Сирії та Китаю.

Санкції наберуть чинності у середу, 22 травня, і триватимуть щонайменше два роки з можливістю подовження. Конкретні угоди, за які вони введені, не розкриваються. Для російських компаній це рішення навряд чи матиме практичне значення, бо вони не беруть участі в американських держзакупівлях і навряд чи закуповували в США оборонні технології. Про це пише РБК

Завод «Авангард» входить до концерну «Алмаз-Антей» і є єдиним виробником ракет для зенітних ракетних систем С-300 і С-400, які постачаються в російську армію і йдуть на експорт. На підприємстві конструкторського бюро приладобудування в Тулі виготовляють зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир".

Американський закон про нерозповсюдження зброї масового знищення забороняє країнам поставляти в Іран, Північну Корею та Сирію товари, послуги та технології, які перераховуються в міжнародних «контрольних списках» (наприклад, в Конвенції із заборони хімічної зброї та інших подібних). Також забороняється співробітництво, яке призведе до стимулювання в цих країни програм розробки зброї масового ураження або балістичних ракет.

ВідеоГолови МЗС Ради Європи схвалили рішення на шляху до зняття санкцій із Москви

Міністри понад трьох десятків держав у декларації підтримали рівну для всіх країн-членів Ради Європи можливість брати участь у статутних органах організації та виступили за те, щоби всі держави могли взяти участь у червневій сесії ПАРЄ. Права голосу Росію позбавили через анексію Криму 2014 року. Два роки тому Москва припинила сплачувати членські внески до Ради Європи.    

Голови МЗС Ради Європи схвалили рішення на шляху до зняття санкцій із Москви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції