США вводять нові санкції щодо "Північного потоку-2": заява Держдепу

Дата публікації
Перегляди
1924
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США вводять нові санкції щодо "Північного потоку-2": заява Держдепу

Фото: Associated Press

Водночас США відмовляються від санкцій щодо оператора газопроводу Nord Stream 2. AG та його гендиректора Маттіаса Варніга.

Державний департамент США представив Конгресу звіт, у якому ініціював ведення санкцій проти чотирьох компаній і чотирьох суден, задіяних в будівництві російського газопроводу "Північний потік-2". 

Про це повідомляється на сайті американського зовнішньополітичного відомства. 

Зазначається, що відповідно до закону про захист енергетичної безпеки Європи PEESA від 2019 року, обмеження також застосують до "дев'яти додаткових суден", які належать або котролюються Морською рятувальною службою РФ та беруть участь у проєкті.

Водночас у Держдепі відмовилися від санкцій щодо оператора газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2. AG та його генерального директора Маттіаса Варніга, підкресливши, що це рішення "відповідає національним інтересам" США.

"Ми продовжимо протидіяти завершенню цього проєкту, який послабить енергетичну безпеку Європи і України, а також країн східного флангу НАТО і ЄС. Наше неприйняття газопроводу "Північний потік-2" непохитне", - заявили у відомстві. 

За даними кореспондентки CBS Іни Руффіні, яка опублікувала частину звіту Держдепу в Twitter, обмеження можуть стосуватися суден "Академік Черський", "Владислав Стрижов", "Балтійський дослідник" та "Юрій Топчев", а також компаній "Коксохімтранс" і "Мортранссервіс", ФГБУ "Морська рятувальна служба" та Самарського теплоенергетичного майнового фонду.

Раніше німецьке Федеральне відомство з судноплавства та гідрографії дозволило продовжити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", який прокладають в обхід України.

Як повідомлялося, Берлін наполягав на завершенні будівництва російського трубопроводу. Так, міністр фінансів Олаф Шольц заявляв, що проєкт закінчать, а канцлерка Ангела Меркель називала недоречним засобом санкції проти газопроводу, які США ввели у січні 2021 року. 

У компанії Nord Stream 2 твердять, що газопровід побудований на 95%.

"Північний потік-2" загрожує перетворитися на енергетичну зброю РФ

"Північний потік-2" загрожує перетворитися на енергетичну зброю РФ

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1924
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація