США ввели санкції проти 7 посадовців РФ та призупинили допомогу Росії у зв'язку з арештом Навального
2 березня ЄС також ввів санкції проти Росії через арешт Навального

США посилюють обмеження на експорт в Росію і вносять до чорного списку 14 інститутів.
Як пишуть ЗМІ Росії, про це повідомив на спеціальному телефонному брифінгу для журналістів представник адміністрації США високого рангу.
"Сьогодні ми опублікуємо в федеральному реєстрі (список офіційних документів уряду США) список з 14 інститутів, щодо яких діятимуть найбільші обмеження в рамках експортних норм. 9 з них є російськими, 3 - з ФРН, один зі Швейцарії, один є державним дослідним інститутом. Всі вони залучені в діяльність, яка суперечить американським інтересам в сфері національної безпеки і зовнішньої політики", - зазначив спікер.
Фізичні та юридичні особи, які потрапили під санкції США:
- глава Федеральної служби безпеки Олександр Бортніков;
- глава Федеральної служби виконання покарань Олександр Калашников;
- генпрокурор РФ Ігор Краснов;
- заступник міністра оборони Павло Попов;
- заступник міністра оборони Олексій Криворучко;
- перший заступник глави адміністрації Кремля Сергій Кирієнко;
- глава управління Кремля з внутрішньої політики Андрій Ярин.
- 33-й центральний науково-дослідний інститут Міноборони;
- Російський Державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технології;
- 27-й Науковий центр Міноборони РФ.
У Державному департаменті також наголосили, що через ситуацію з Навальним США призупиняють надання допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги.
Окрім того, 2 березня ЄС також ввів санкції проти Росії через арешт Навального. У санкційний список через арешт опозиціонера потрапили чотири людини.
Нагадаємо, Олексія Навального затримали 17 січня, коли він повернувся до Москви з Берліна, де лікувався після отруєння "Новачком". За кілька днів до цього, 13 січня, в РФ опозиціонера оголосили в розшук через справу 6-річної давнини. Його звинуватили у тому, що він нібито витратив на особисті цілі частину з 588 мільйонів рублів, які зібрали на пожертву для "Фонду боротьби з корупцією".
Суд Москви 2 лютого ув'язнив Навального на 3,5 року. Його захист подав апеляцію, але її не задовольнили. Утім, суд врахував його перебування під домашнім арештом та у СІЗО. Як наслідок, опозиціонер перебуватиме за ґратами 2,5 року. Крім того Навальний має виплатити штраф у розмірі 850 тисяч рублів за наклеп на ветерана.
Відео Новини світу: ООН закликала Росію негайно звільнити Навального
Санкції через отруєння та ув'язнення Навального сьогодні мають оголосити у Сполучених Штатах та Євросоюзі. Про таке з посиланням на власні джерела повідомляє видання "Радіо Свобода". За їх даними, обмеження підготували проти 4 високопоставлених чиновників Росії. Серед них - керівники правоохоронних органів та Міністерства юстиції. Негайно звільнити Навального учора закликала ООН. Там також наполягають на міжнародному розслідуванні його отруєння.
