США відмовились від розміщення системи ПРО в Польщі

Нова адміністрація США вже не розглядає можливість розміщення ракет-перехників системи ПРО в Польщі і радара в Чехії.

У Польщі підозрюють, що нова адміністрація США, яка обіцяла у вересні визначитися зі своїми планами по розміщенню системи протиракетної оборони в Чехії і Польщі, вже фактично прийняла негативне рішення з цього питання. Як пише в четвер, 27 серпня, польська газета "Трибуна" про це свідчить той факт, що на конференції в американському Хантсвіллі (штат Алабама), де зібралися провідні експерти з питаннь ПРО, "ніхто навіть не висловився на тему розміщення елементів протиракетної парасольки в двох наших країнах".

Газета відзначає, що президент США "Барак Обама ніколи не був ентузіастом проекту ПРО, що лобіювався попередньою адміністрацією". "Невпевненість у ефективності системи, дуже висока вартість її створення, особливо в період боротьби з гострою фінансовою кризою, плюс протести Росії, ще більш підсилили сумніви Обами, коли він став президентом", - пише видання.

Нагадаємо, що Вашингтон має намір побудувати одну станцію радіолокації в Чехії на території військового полігону Брди недалеко від Праги, а також розмістити 10 ракет-перехопників на території Польщі, мотивуючи це загрозою з боку Ірану. Перша ракета має бути поставлена на чергування в 2011 році, а повномасштабне розгортання системи ПРО повинно завершитися до 2013 року.

8 липня 2008 року Чехія і США підписали договір про розміщення на чеській території елементів ПРО, а Польща тягнула із згодою, висуваючи невигідні Вашингтону умови по додатковому забезпеченню своєї безпеки. Проте, 14 серпня тодішній держсекретар США Кондоліза Райс підписала у Варшаві попередню угоду по ПРО, а 20 серпня з її ж участю було оформлено і остаточна угода.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв у відповідь на розміщення американських елементів системи протиракетної оборони в Європі обіцяв розмістити в Калінінградській області  оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер".

Читайте також:

Американці випробували ПРО на Гавайях

Варшава підпише сьогодні угоду ПРО

Система ПРО загрожує Росії

Чехія і США підписали угоду щодо ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: