США й Єгипет спільно працюють над планом відправки Мубарака у відставку

За планом США - влада в країні автоматично перейде до перехідного уряду на чолі з віце-президентом Омаром Сулейманом, якого підтримує армія Єгипту.

Уряди США й Єгипту спільно працюють над планом про те, як відправити Хосні Мубарака у відставку. Про це в четвер, 3 лютого, повідомила американська преса з посиланням на високопоставлених представників Держдепартаменту та арабських дипломатів.

За даними ЗМІ, у розробці знаходиться сценарій, за якого Хосні Мубарак негайно піде у відставку, а влада в країні автоматично перейде до перехідного уряду на чолі з віце-президентом Омаром Сулейманом, якого підтримує армія Єгипту.

Планують, що перехідний уряд динамічно розпочне процес уведення реформ, включно з конституційною, і доопрацює виборче законодавство. Завдяки таким крокам з'явиться можливість повноцінно і прозоро провести вибори у вересні 2011 року.

Судячи з усього, в перехідному уряді опиняться представники всіх політичних сил країни, зокрема, і члени ісламістського руху "Брати-мусульмани", діяльність якого в Єгипті зараз заборонена.

Якою мірою цей план можна виконати — важко сказати. Аналітики посилаються на те, що не було жодних сигналів від ключових персон "двостороннього сценарію" — ні від Омара Сулеймана, ні від будь-кого з найвищого військового командування Єгипту.

Крім того, в Єгипті настільки загострилася обстановка, що сподіватися на негайне припинення демонстрацій після відставки Мубарака не можна.

Закони Єгипту передбачають передачу влади від президента, який іде у відставку, до спікера парламенту.

Все про революцію у Єгипті читайте тут.

Читайте також:

У Єгипті поліція відстрілює журналістів, щоби почати зачистку від повстанців

Єгиптяни йдуть до палацу президента і готуються до "проводів Мубарака"

Мубарак: у загибелі людей винен не я, а "Брати-мусульмани"

Єгипетським чиновникам заборонили залишати країну

ВідеоСША й Єгипет спільно працюють над планом відправки Мубарака у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: