США за вісім років вклали в Афганістан 110 млрд доларів

Постпред США при НАТО заявив, що його країна не лише бореться за мир в Афганістані силами військових, а й вкладає великі суми грошей.

14 вересня, постійний представник США при НАТО Іво Даалдер повідомив, що з 2001 року його країна вклала в Афганістан 110 млрд доларів.

"Ось чому ми скеровуємо (до Афганістану для захисту та підтримки мирних мешканців) не лише тисячі військових, а й інвестуємо великі суми грошей ... в цілому 110 мільярдів доларів з 2001 року", - заявив американський посол, виступаючи в Королівському інституті міжнародних відносин у Лондоні.

За словами Даалдера, з 200 тисяч військових, що діють в Афганістані, половину складають афганські військові, які "беруть участь у 90% операцій, що проводяться ISAF (Міжнародними силами сприяння безпеці в Афганістані), і в яких вони дедалі частіше беруть на себе ініціативу".

При цьому американський посол при НАТО наголосив, що одним з головних завдань Північноатлантичного альянсу в Афганістані є створення національної армії і підготовка кадрів для неї.

Нагадаємо, 11 вересня спікер Конгресу США Ненсі Пелосі заявила, що плани адміністрації Барака Обами щодо збільшення чисельності американського контингенту в Афганістані не мають підтримки у Конгресі.

Як відомо, в Афганістані зараз перебувають 56 тисяч американських військових і 32 тисячі військовослужбовців союзницьких сил зі 41 держави. Раніше адміністрація президента США прийняла рішення про збільшення американського контингенту до 68 тисяч осіб.

Читайте також:

Афганістан вислав американських охоронців через п'яні оргії

Зброя в Афганістан потраплятиме через територію України

Військовий план Обами в Афганістані опинився під загрозою зриву

США збільшать свій контингент в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: