США заборонять розвідку нафти в Арктиці

Всі операції з буріння будуть відкладені як мінімум до 2011 року. Дія всіх дозволів на буріння розвідувальних свердловин в Чукотському морі і морі Бофорта буде припинена.

 Міністр внутрішніх справ США Кен Салазар 27 травня оголосить про заборону на розвідку нафти у водах Арктики, пише The Los Angeles Times. Всі операції з буріння будуть відкладені як мінімум до 2011 року. Дія всіх дозволів на буріння розвідувальних свердловин в Чукотському морі і морі Бофорта буде припинена.

Заборона пов'язана з побоюваннями, що розлив нафти в Арктиці може мати навіть гірші наслідки, ніж той, який вже відбувся в Мексиканській затоці. За час, поки роботи біля узбережжя Аляски проводитися не будуть, фахівці додатково вивчать технологію буріння і перевірять, чи можуть США впоратися з розливом нафти в Арктиці.

Рішення безпосередньо зачепить інтереси компанії Shell, яка вже отримала майже всі необхідні дозволи на буріння п'яти розвідувальних свердловин; три з них повинні були почати бурити вже влітку 2010 року.

Нагадаємо, розлив нафти в Мексиканській затоці став наслідком аварії на нафтовій платформі Deepwater Horizon компанії BP, що сталася 20 квітня. 11 людей загинули, платформа затонула, а нафта з свердловини почала проникати у воду. Утворилася пляма досягла берегів Луїзіани і кількох сусідніх штатів, керівництво яких оголосило про введення надзвичайного стану.

Влада США спільно з BP не може впоратися з розливом нафти вже більше місяця. 27 травня має відбутися чергова спроба зупинити витік нафти; в ушкоджену свердловину вже почали заливати цементуючий розчин.

Читайте також:

ВР почала цементувати нафтову свердловину в Мексиканській затоці

Збитки від "нафтового Чорнобилю" у США оцінили в 10 мільярдів доларів

Допомогу США в ліквідації витоку нафти запропонували 13 країн і ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: