США закликали РФ не тиснути нафтою й газом

Кондоліза Райс закликає Росію не робити енергоресурси "політичною зброєю".

США підтримують сильну Росію, але закликають її не використовувати свої запаси нафти та природного газу як "політичну зброю".

Про це заявила держсекретар США Кондоліза Райс.
 
"Ми поважаємо інтереси Росії, але, якщо Росія використовує своє велике багатство, свої нафту й газ як політичну зброю або загрожує своїм незалежним сусідам як частині якоїсь колишньої сфери впливу, це не відповідає нічиїм інтересам", - сказала Райс у понеділок на конференції в держдепартаменті США, присвяченій історії радянсько-американських відносин з 1969 по 1976 роки, відомих, як період "розрядки". 

За словами держсекретаря, Сполучені Штати виступають за партнерство з Росією на основі спільних інтересів. 

"Ми хочемо, щоб партнерство з Росією в 21 сторіччі було побудоване на спільних інтересах, і ми хочемо, щоб Росія була сильною - сильною в термінах 21 сторіччя - не тільки з сильним центром, але і з сильними незалежними інститутами: незалежної судовою і законодавчою системами, незалежним громадянським суспільством, вільною пресою й активним недержавним сектором", - заявила Райс, відзначивши, що "демократичні інститути і вільне суспільство не є джерелом слабкості, це джерело сили і динамізму в сучасному світі". 

Сьогодні США і Росія ведуть активне співробітництво за багатьма напрямами, включаючи боротьбу з тероризмом, "обмін розвідданими, координацію правоохоронних зусиль", сказала держсекретар. 

США і Росія взаємодіють також очолюють Глобальну ініціативу з боротьби із ядерним тероризмом, а також працюють разом в рамках шестисторонніх переговорів стосовно КНДР і міжнародних зусиль відносно Ірану, відзначила Райс. 

Навіть за наявності розбіжностей, у двох країн є спільні інтереси, й сьогоднішня Росія - це не колишній СРСР, заявила держсекретар. 

"Росія сьогодні - це не Радянський Союз, і шум, який ми чуємо про нову "холодну війну", затуманює й спотворює реальність", - сказала Райс.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: