США закликали Росію не перешкоджати свободі зборів

Вашингтон закликає уряд РФ захищати фундаментальні права на самовираження і свободу зборів для всіх громадян.

США висловили стурбованість повідомленнями про те, що десятки людей було затримано в Москві та інших містах Росії у зв'язку з демонстраціями руху Стратегія 31.

Як заявив представник Ради національної безпеки США, Вашингтон закликає уряд РФ захищати фундаментальні права на самовираження і свободу зборів для всіх громадян.

У заяві РНБ США також наголошується, що "влада заарештувала громадян, які намагаються використовувати своє право на мирне зібрання і навіть тих, хто не брав участі у демонстраціях".

Нагадаємо, влада Москви дозволила провести мітинг 31 січня в захист 31-ої статті Конституції РФ (про свободу зборів і демонстрацій) правозахисникам на чолі з головою Московської Гельсінкської групи Людмилою Алексєєвою.

Усього в акції взяли участь близько 500 осіб, значна частина з яких журналісти. Учасники мітингу вигукували гасла з критикою керівництва країни, вимагали звільнити Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва. Серед виступаючих були правозахисники Людмила Алексєєва і Лев Пономарьов, опозиційні політики Борис Нємцов і Володимир Рижков, сатирик Віктор Шендерович.

Водночас, влада відповіла відмовою на заявку опозиціонерів Едуарда Лімонова та Костянтина Косякіна. Прихильники останніх вирішили провести несанкціоновану акцію. За даними ГУВС, міліція затримала 20 осіб, у тому числі Лімонова, які "намагалися блокувати вхід на узгоджений захід". Після складання протоколу Лімонова, як і інших затриманих, відпустили.

ГУВС Москви також категорично відкинуло звинувачення в тому, що міліціонери нібито били затриманих на Тріумфальній площі, назвавши ці повідомлення "голослівними і такими, що не відповідають дійсності".

Читайте також:

Акція правозахисників в Москві: центр міста опинився в облозі міліції

Центр Москви опинився в облозі: затримано сотню націоналістів

Московські таксисти безкоштовно возитимуть людей на випадок теракту

Акція "Ленін жив! Ленін буде жити!" у Москві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: