США закликали союзників припинити використовувати обладнання Huawei - WSJ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уряд КНР і китайська компартія можуть використовувати Huawei для кібершпіонажу за іншими країнами.

Уряд США звернувся до ключових союзників по всьому світу з закликом про припинення використання обладнання китайської телекомунікаційної компанії Huawei, яку Вашингтон підозрює в прихованому шпигунстві.

Про це повідомила The Wall Street Journal з посиланням на обізнані, але ті, які побажали залишитися анонімними, джерела.

За даними видання, посадові особи адміністрації президента США Дональда Трампа поінформували про свої побоювання колег у країнах-союзницях, а також постачальників бездротових і інтернет-послуг, зокрема, в Німеччині, Італії і Японії.

Обладнання Huawei стало предметом для розслідування в США не так давно, пише WSJ.

Особливу стурбованість США викликає використання технологій Huawei в країнах з американською військовою присутністю. Це підвищує ризики кібершпіонажу і можливих атак.

Як заявили виданню обізнані джерела, Вашингтон розглядає можливість надання в якості компенсації фінансової допомоги країнам, які відмовляться від використання обладнання Huawei.

На початку цього року представники розвідки США застерегли американців від покупок телефонів, вироблених Huawei і ZTE, ще однієї великої китайської компанії. Відзначається, що американські законодавці вже давно стурбовані "підозрілими зв'язками" цих компаній з урядом КНР.

У компанії Huawei поки не відповіли на запит агентства Reuters з приводу публікації в WSJ.

Нагадаємо, що раніше США і Китай відновили торгові переговори на вищому рівні, хоча раніше віце-президент Сполучених Штатів Америки Майкл Пенс заявив про готовність країни до "холодної війни" з Китаєм, якщо Пекін не змінить політику.

Нагадаємо, 24 вересня, набули чинності чергові мита США проти китайських товарів на суму близько 200 мільярдів доларів, і відповідні мита з боку Китаю на суму майже 60 мільярдів. У США заробили 10% мита на китайські пилососи та інтернет-пристрої, тоді як Китай ввів 5% і 10% мита на скраплений природний газ і деякі типи американських літаків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції