США закликатимуть до третього COVID-щеплення через вісім місяців після вакцинації - NYT

США закликатимуть до третього COVID-щеплення через вісім місяців після вакцинації - NYT

Фото: Associated Press

Першими ревакцинуватися у США зможуть мешканці будинків для людей похилого віку і медичні працівники.

Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила, що більшості американців варто отримати третє щеплення від COVID-19 через вісім місяців після повної вакцинації. 

Про це із посиланням на власні джерела повідомляє The New York Times

Очікується, що влада оголосить про відповідне рішення вже цього тижня, а бустерні дози американцям, щепленим препаратами від Pfizer і BioNTech чи Moderna, почнуть пропонувати від середини-кінця вересня.

Найімовірніше, першими ревакцинуватися зможуть мешканці будинків для людей похилого віку і медичні працівники.

За попередніми даними, людей, які отримали щеплення вакциною від Johnson & Johnson, також закликатимуть отримати додаткову дозу, однак експерти все ще очікують на результати клінічних випробувань цього виробника.

Нагадаємо:

  • Американська компанія Moderna заявила, що тим, хто пройшов повний курс вакцинації, необхідно буде через пів року зробити третє щеплення від коронавірусу. Це зможе забезпечити імунітет від нових штамів.
  • У Pfizer також наполягають на необхідності третьої дози своєї COVID-вакцини. За даними виробника, ефективність препарату знижується з 96,2% до 84% через чотири-шість місяців після отримання другої дози.
  • Тим часом голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус закликає встановити мораторій бустерних доз вакцин проти коронавірусу до кінця вересня поточного року. Це повинно розв’язати питання нестачі препаратів у країнах з низьким рівнем щеплення.

ВООЗ закликає країни, що запланували введення третьої дози вакцини, не робити цього

ВООЗ закликає країни, що запланували введення третьої дози вакцини, не робити цього

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація