США запропонували Каддафі пост почесного голови Африканського союзу

Журналіст CNN повідомив, що йому стали відомі подробиці пакету пропозицій Муаммару Каддафі, за допомогою яких США сподіваються вирішити конфлікт в Лівії.

Американське керівництво запропонувало Муаммару Каддафі компромісне вирішення конфлікту в Лівії.

Як пише кореспондент телеканалу CNN Нік Робертсон у своєму мікроблозі, з джерел в адміністрації Барака Обами йому стали відомі подробиці пакету пропозицій, з якими попрямував в Тріполі колишній конгресмен Курт Уелдон.

Згідно з цією інформацією, США вимагатимуть негайного припинення вогню, виведення урядових військ з міст і безперешкодного доступу гуманітарних організацій у всі населені пункти в Лівії. При цьому повстанці також припинять будь-які бойові дії.

Американці запропонують Каддафі відмовитися від влади в Лівії і зайняти крісло почесного голови Африканського союзу. Керівництво країною запропоновано передати перехідному уряду під керівництвом нинішнього прем'єр-міністра Багдаді Алі аль-Махумуді і лідерів опозиції.

Крім того, буде створена незалежна міжнародна комісія, у якій будуть працювати американці, європейці, африканці і представники близькосхідних країн. Цей орган підготує і проведе в країні парламентські вибори, в яких зможе взяти участь син Каддафі - Сейф аль-Іслам.

Як відзначає Робертсон, шанс того, що всі ці пропозиції будуть прийняті і втілені в реальність, украй невеликий, оскільки навіть в загальних рисах не влаштовують ні чинний в Тріполі режим, ні повстанців у Бенгазі.

Лівійські дипломати в останні дні розвинули велику активність, провівши ряд зустрічей з колегами з Великобританії і країн східного Середземномор'я. Про що саме йшла мова під час цих зустрічей, поки неясно, проте американська преса писала, що Заходу був представлений якийсь план переходу Лівії до більш демократичної системи під керівництвом Сейф аль-Іслама Каддафі.

Крім того, 6 квітня Муаммар Каддафі написав листа Бараку Обамі, про зміст якого лівійська влада нічого розповідати не стала. У Вашингтоні підтвердили, що лист дійсно прийшов, але про що вона, також не повідомили.

Читайте також:

Білоруський найманець в Лівії: ми воюємо за 3 тис. доларів в місяць

Пентагон готовий воювати у Лівії і без НАТО

Британія планує бомбити Лівію ще мінімум півроку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: