США запропонували план боротьби з піратством

Необхідно збільшити рівень безпеки на морі та навести лад на суші. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Держсекретар США Гіларі Клінтон оприлюднила план боротьби з піратством в Аденській протоці.

Цей план складається з чотирьох пунктів. В першу чергу, за словами держсекретаря, необхідно розширити міжнародні зусилля по забезпеченню безпеки мореплавства, заморозити фінансові активи піратів, удосконалити правила самооборони в мореплавстві, а також поліпшити ситуацію в Сомалі.

Заява Клінтон з'явилася після двох спроб піратів за тиждень захопити американські вантажні кораблі. 8 квітня пірати атакували судно Maersk Alabama, в ніч на 15 квітня - Liberty Sun.

Нагадаємо, в останні дні сомалійські пірати значно активізувалися, не дивлячись на присутність військово-морських загонів різних країн у водах Аденської протоки. Спеціальний представник ООН з Сомалі Ахмаду Оулд-Абдалла заявив, що ці напади являють загрозу міжнародному миру.

Оулд-Абдалла також вважає, що необхідно допомагати біднякам Сомалі, багатьох з яких пірати експлуатують.

"Всі ми знаємо, що застосування сили - остання справа, хоча дії в цілях самооборони цілком законні, - сказав він. - Важливо продемонструвати рішучість - те, що і робить міжнародна військово-морська присутність. У найближчі тижні ви побачите, що активність піратів різко піде на спад".

Оулд-Абдалла додав, що "в той же час слід зробити щось на суші - створити робочі місця для тих знедолених молодих людей, яких експлуатують фінансисти, що спонсують піратство".

Влада Сомалі не може впоратися з проблемою піратства через громадянську війну, що продовжується вже більше 15 років. За даними ООН, у 2008 році біля берегів Африканського Рогу було зареєстровано 120 нападів морських розбійників на торгові судна. Експерти оцінюють "дохід" піратів в минулому році в 150 мільйонів доларів. В даний час в руках у піратів знаходяться, щонайменше, 17 судів і близько 250 людей.

Читайте також:

Пірати звільнили грецьке судно з українцем на борту

Сомалійські пірати подали в суд на уряд Німеччини

Пірати атакували американський корабель

США знімуть реаліті-шоу про полювання на сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: