США запровадять нові мита на китайські товари

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вашингтон і Пекін продовжують обговорювати майбутню торговельну угоду.

Президент США Дональд Трамп повідомив у четвер, 1 серпня, що Вашингтон запровадить нове 10-відсоткове мито на китайські товари з першого вересня. Він також зазначив, що представники США повернулися з Шанхая, де провели "конструктивні переговори", пов'язані з майбутньою торговельною угодою.

"Торговельні переговори тривають, і під час них, з першого вересня, США накладе невеликі додаткові 10-відсоткові мита на решту товарів і продуктів вартістю 300 мільярдів доларів, які Китай експортує в нашу країну. Це не включає товари вартістю 250 мільярдів доларів, на які вже накладені 25-відсоткові мита", - написав Трамп у Twitter.

Він нагадав, що нещодавно Пекін погодився закупляти американську сільськогосподарську продукцію "у значних кількостях", але "так цього і не зробив".

"Ми сподіваємось на продовження нашого позитивного діалогу з Китаєм щодо всеосяжної угоди про торгівлю і вважаємо, що майбутнє між нашими двома країнами буде дуже світлим!" - наголосив президент США.

Відео Торгове протистояння: Трамп запровадив 25% мита на китайські товари

Підвищення податку до 25% уже почало діяти на майже 6 тисяч категорій китайських товарів. Та Трамп хоче запровадити мито і на решту китайської продукції, вартістю 200 мільярдів доларів. Торгову американсько-китайську війну Трамп розпочав торік, бо, зокрема, вважає Китай викрадачем американської інтелектуальної власності.  

Торгове протистояння: Трамп запровадив 25% мита на китайські товари

Нагадаємо, делегації США та Китаю провели в середу, 31 липня, черговий раунд переговорів з метою розв'язання торговельної суперечки між державами. Він завершився раніше запланованого терміну без суттєвого прогресу. Сторони домовилися продовжити переговори у вересні в США.

У травні 2019 року США підвищили з 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на китайські товари річним обсягом імпорту в 200 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита. У відповідь Пекін вдався до аналогічних дій та підвищив мита на продукцію зі США на загальну суму річного імпорту 60 мільярдів доларів.

Крім того, міністерство торгівлі США внесло китайську телекомунікаційну компанію Huawei та пов'язані з нею фірми в чорний список за "діяльність, яка суперечить національній безпеці" країни. Після цього КНР оголосила про намір створити власний чорний список компаній та осіб, яким буде заборонено працювати з китайськими фірмами.

Попередній раунд торговельних переговорів між США та Китаєм завершився безрезультатно у травні. Однак під час зустрічі на полях саміту Великої двадцятки в Осаці у червні президент США Дональд Трамп та лідер Китаю Сі Цзіньпін домовилися відновити переговори щодо торгівлі. Також Трамп пообіцяв китайському лідеру розблокувати поставки американських фірм для Huawei.

Відео Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

Зробити це дозволив указ Дональда Трампа про надзвичайний економічний стан у США. Він спрямований на захист інформаційних технологій від іноземних загроз. У Вашингтоні вважають, що устаткування та технології Huawei можуть використовувати спецслужби Китаю.  

Міністерство торгівлі США внесло в "чорний список" китайського виробника телекомунікацій Huawei

 

Вибір редакції