США заручилися підтримкою Чехії щодо нової системи ПРО

Віце-президент США Джо Байден продовжує заручатися підтримкою країн Східної Європи у питанні розміщення ПРО.

Чехія погодилася співробітничати зі Сполученими Штатами в рамках нової програми з розміщення системи протиракетної оборони в Європі.

"Я високо ціную заяву прем'єр-міністра (Яна Фішера) про те, що Чехія готова брати участь в новій архітектурі (ПРО)", - сказав після зустрічі з главою чеського уряду віце-президент США Джо Байден.

За його словами, в листопаді Вашингтон відправить до Праги команду експертів для обговорення цього питання.

Раніше під час свого турне східноєвропейськими країнами Байден заручився підтримкою нового плану ПРО з боку влади Польщі і Румунії.

Нагадаємо, президент США Барак Обама 17 вересня оголосив відмову від системи протиракетної оборони, яку планував його попередник Джордж Буш. Натомість Вашингтон створить нову систему ПРО до 2015 році.

США вирішили розмістити в Європі ракети середньої і малої дальності замість ракет великої дальності. Зміни, як пояснив глава Пентагону Роберт Гейтс, пов'язані з переглядом ракетної загрози з боку Ірану, проти якої і створюється ракетний щит.

До моменту появи перших наземних об'єктів берега Європи патрулюватимуть військові кораблі США з ракетами-перехоплювачами на борту.

Росія, яка раніше категорично виступали проти американської ПРО, вбачаючи у ній загрозу, почала більш схвально ставитися до ідеї оборонної системи. Але Москва заявила, що вимагатиме більш детальних пояснень нової схеми.

Читайте також:

Польща візьме участь в альтернативній системі ПРО США

США не розміщуватимуть елементи ПРО в країнах, що не входять до НАТО

Росія зацікавилася альтернативною системою ПРО США

США не мають наміру розміщувати ПРО в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: