США завдали удару по ватажку угруповання "Аль-Каїда" в Ємені

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Метою удару був один з її ватажків Касим аль-Раймі.

США завдали удару по позиціях терористичного угрупування "Аль-Каїда на Аравійському півострові" (АКАП) в Ємені.

Як повідомляє CNN з посиланням на джерело в американській адміністрації, метою удару був один з її ватажків Касим аль-Раймі.

Наразі у Міноборони США не змогли підтвердити інформацію про те, що аль-Раймі в результаті цього удару був знищений.

За даними CNN, США проводять перевірку інформації про можливу ліквідацію ватажка АКАП.

Раніше Держдепартамент в рамках програми Rewards for Justice ( "Винагорода за допомогу правосуддю") оголосив нагороду в розмірі до $10 млн за інформацію, яка допоможе встановити місцеперебування бойовика.

Що відомо про Касима аль-Раймі

Касим аль-Раймі

У 1990-х роках аль-Раймі навчав терористів в таборі Аль-Каїди в Афганістані, після чого повернувся в Ємен і став військовим командувачем АКАП. У 2005 році в Ємені він був засуджений до п'яти років позбавлення волі за організацію змови з метою вбивства посла США в Ємені і в 2006 році втік.

Він також був пов'язаний з нападом на посольство США в Сані у вересні 2008 року, в результаті якого загинули 10 єменських охоронців, четверо цивільних осіб і шість терористів.

2009-го року уряд Ємену звинуватив його в керівництві табором з підготовки терористів Аль-Каїди в єменській провінції Абьян.

У травні 2010 року особливим розпорядженням за номером 13224 Держдепартамент США оголосив аль-Раймі особливо небезпечним міжнародним терористом. Він був доданий до Об'єднаного списку Комітету з санкцій Організації Об'єднаних Націй (ООН), що пов'язані з Аль-Каїдою та ІГІЛ.

Касим аль-Раймі був проголошений еміром Аль-Каїди на Аравійському півострові (АКАП) у червні 2015 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції