США завершать бойові дії в Іраку до 31 серпня 2010 року

Барак Обама затвердив графік виводу американських військ з Іраку: "найбільш важливі кроки відтепер робитимуться самими іракцями".

США повністю виведуть свої війська з Іраку до кінця 2011 року. Такий графік затвердив американський президент Барак Обама. Він оприлюднив його у п’ятницю, 27 лютого, під час виступу на базі Корпусу морської піхоти Кемп-Лежен в Північній Кароліні.

Обама заначив, що бойові операції Сполучених Штатів в Іраку будуть офіційно завершені до 31 серпня 2010 року. Після цієї дати в країні залишаться кілька американських підрозділів чисельністю 35-50 тисяч людей. Вони підтримуватимуть місцеві сили безпеки і захищатимуть американські інтереси.

Глава Білого дому також попередив, що "Ірак поки що не є безпечним місцем, і попереду важкі дні". Втім, зазначив він, довготривале вирішення іракської проблеми має бути політичним, а найбільш важливі кроки відтепер робитимуться самими іракцями.

Як відомо, військова операція США за участю військ Великобританії в Іраку почалася в березні 2003 року. Вони обґрунтували необхідність вторгнення в Ірак заявами про виробництво в цій країні зброї масового ураження. Ці звинувачення згодом не підтвердилися.

Наразі в Іраку перебувають близько 142 тисяч американських військовослужбовців. З березня 2003 року США втратили там 4253 людини, ще понад 31 тисяча солдатів і офіцерів отримали поранення.

Читайте також:

США вдвічі збільшують військовий контингент у Афганістані

Іракський журналіст кинув у Буша черевики

Обама отримав конверт з кров'ю ВІЛ-інфікованого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: