Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США зберігають ядерну зброю в п'яти країнах світу

За інформацією з відкритих джерел, всього у світі налічується 23 тисячі 360 ядерних боєголовок, розміщеник на 111 базах у 14 країнах світу.

Американські експерти провели ревізію світових запасів ядерної зброї. Ґрунтуючись на доступних даних, фахівці нарахували понад 23 тисячі боєголовок в 14 країнах світу.

Основна частина ядерного арсеналу припадає на Росію та США – 96% всієї ядерної зброї. При цьому США досі зберігають атомні бомби не тільки на своїй території, а й на шести авіабазах у п'яти країнах світу.

За даними доповіді експертів з роззброєння Роберта Норріса і Ганса Крістенсена, йдеться про близько 200 ядерних бомб B61, які знаходяться у Бельгії (база в Лімбурзі), Німеччині (Рейнланд-Пфальц), Італії (Фріулі-Венеція-Джулія, Ломбардія), Нідерландах (Північний Брабант) і Туреччині.

Всього в ядерному арсеналі США 9,4 тисяч ядерних боєголовок, з яких 2,7 тисяч оперативно розгорнуті, а 4,2 тисячі зняті з озброєння і чекають на утилізацію.

У російському арсеналі американські експерти нарахували близько 4 850 боєголовок, розгорнутих або готових до розгортання. Ще певна частина знята з озброєння і має бути утилізована.

Як відомо, наразі Вашингтон та Москва вирішують питання щодо укладення нового договору про скорочення наступальних озброєнь (СНВ). Термін дії попередньої подібної угоди закінчується в грудні 2009 року. Цей документ дозволив сторонам скоротити стратегічний ядерний арсенал до рівня, що не перевищує 6 тисяч боєзарядів.

Укладений в 2002 році в Москві додатковий договір про скорочення СНВ обмежив кількість оперативно розгорнутих ядерних боєзарядів до 1700-2200 одиниць. Такої кількості вони повинні досягти до грудня 2012 року.

Президент США Барак Обама запропонував Росії скоротити ядерний арсенал взагалі до однієї тисячі боєголовок.

Читайте також:

Мєдвєдєв проти появи нових ядерних держав

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про ядерне роззброєння

Північна Корея впритул наблизилася до створення ядерної зброї

США та Італія випередили Росію на світовому ринку озброєнь у 2008 році

Залиште свій коментар

Вибір редакції