США збираються повністю знищити бази сомалійських піратів

Команудвання ВМС США чекає наказу Обами, щоб провести зачистку піратських баз. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Військове командування США чекає сигналу президента Барака Обами, щоб почати повне знищення наземних баз сомалійських піратів.

Колишній спецпосланець США в Сомалі Роберт Оуклі повідомив, що Командування сил спеціальних операцій розробило детальний план зачистки місць наземної дислокації піратів і чекає сигналу від президентських радників з національної безпеки.

"У наших спецназівців сверблять руки, щоб зачистити їх, але поки немає дозволу", - сказав ветеран американській дипломатії.

За оцінкою Оуклі, в разі отримання наказу загін спецназу "Дельта" "зможе розібратися з піратами за 72 години".

Представник Командування сил спеціальних операцій на базі ВМС в Тампі (штат Флорида) відмовився коментувати заяву Оуклі.

Проблема піратства у побережжя Східної Африки встала для Вашингтона особливо гостро після того, як пірати 8 квітня захопили контейнеровоз Maersk Alabama, що йшов під американським прапором. Екіпажу вдалося повернути контроль над судном, проте його капітан Річард Філіпс дотепер залишається заручником у піратів.

Наразі в полоні у піратів перебувають щонайменше четверо українців.

Атаки піратів Сомалі змусили деякі держави відправити до Аденської затоки свої військові кораблі та літаки. Втім, це не перешкодило піратам захопити за останній місяць 15 кораблів - в порівнянні зі всього двома нападами в січні-лютому.

Читайте також:

Американські моряки відбили у піратів свій контейнеровоз

Пірати захопили американців, які працюють на Пентагон

Ще два українці опинилися у полоні сомалійських піратів

Норвезькі моряки змили у море сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: