США згодні відправити до Киргизії своїх військових - бажано, разом з російськими

США стежать за розвитком подій на півдні Киргизії. Але вони не хочуть діяти самостійно і готові співпрацювати з Росією та міжнародними організаціями.

США готові відправити у зону міжетнічного конфлікту в Киргизії своїх військових для врегулювання ситуації, повідомив високопоставлений американський чиновник.

Поки що Сполучені Штати надають країні виключно гуманітарну допомогу, про яку офіційно попросив тимчасовий уряд Киргизії. На ці цілі вже витрачено 800 тисяч доларів. Тим часом, за словами джерела, США стежать за розвитком подій і готові реагувати на зміну ситуації.

Американський представник підкреслив, що мова не йде про введення тільки військ США. Штати не збираються діяти самостійно, як, втім, це не квапляться робити і інші країни, зокрема Росія.

"Не думаю, що Росія вторгнеться до Киргизії", - зазначив чиновник. За його словами, ідеальним виходом із ситуації була б співпраця США, Росії та інших країн, тому що тільки спільними зусиллями світової спільноти можна буде вплинути на ситуацію.

Західні ЗМІ здивовані, чому Москва не поспішає "наводнити колишню колонію військами для поширення свого впливу". Хоча Киргизія офіційно звернулася до РФ по військову допомогу, Дмитро Мєдвєдєв зазначив, що це можливо тільки в рамках сил ОДКБ і поки що він не бачить причин вводити російські війська в республіку. А країни-члени Організації договору про колективну безпеку вирішили не вводити війська до Киргизії, а "надати допомогу країні іншими засобами".

Утім, на думку журналістів, рано чи пізно Москва має стати на чолі миротворчих сил, оскільки тільки вона має уявлення про структуру та менталітет регіону, а також несе моральну відповідальність за колишню республіку СРСР.

Тим часом США відправили до Киргизії помічника держсекретаря країни Роберта Блейка.

У середу він має прибути до Ташкенту (Узбекистан) і потім пройти до кордону з Киргизією, щоб особисто побачити, що там відбувається, і обговорити це потім з ООН та Червоним Хрестом. Наприкінці тижня Блейк відвідає Бішкек і проведе прямі переговори з тимчасовим урядом.

Напередодні помічник держсекретаря США Філіп Кроулі заявив, що Вашингтон проводить постійні консультації з Москвою з питань, що стосуються подій в Киргизії. Він підкреслив, що США планують брати участь у врегулюванні ситуації в Киргизії тільки в рамках міжнародних організацій і радять тимчасовому уряду щільніше співпрацювати з ООН та ОБСЄ.

Нагадаємо, у Киргизії 16 червня оголошено Днем жалоби за жертвами масових заворушень, які тривали в південних регіонах республіки з 11 по 15 червня. За офіційними даними, внаслідок сутичок загинули щонайменше 183 людини, водночас влада республіки зізнається, що точних цифр нікому не відомо. Представники Червоного Хреста заявили про сотні жертв, очевидці подій неофіційно кажуть про майже тисячу загиблих.

Читайте також:

Влада Киргизії вже втратила рахунок загиблим, у країні День жалоби

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Киргизія попросила Росію охороняти стратегічні об'єкти

Західні ЗМІ: Москва боїться "другого Афганістану" у Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: