США змусять 40 країн визнати незалежність Косова

Американці планують до відкриття чергової сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні домогтися визнання незалежності Косово, щонайменше, від 40 держав

Сполучені Штати Америки планують до вересня домогтися як мінімум від 40 держав визнання незалежності південного краю Сербії Косово, повідомила 21 липня белградська газета "Пресс" з посиланням на дипломатичні джерела.

За даними видання, США приступлять до реалізації свого плану після оприлюднення 22 липня в Гаазі консультативного висновку Міжнародного суду ООН з питання про законність проголошення незалежності Косово.

Албанська влада Косова 17 лютого 2008 року в односторонньому порядку за підтримки США і низки країн ЄС проголосила незалежність від Сербії. До сьогоднішнього дня самопроголошену державу визнали 69 країн. Сербія, а також Росія, Китай, Індія і низка інших впливових країн відмовилися визнати незалежність Косово, вважаючи, що косовські албанці своїм відділенням грубо порушили норми міжнародного права.

"Американці планують до відкриття чергової сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні домогтися визнання незалежності Косово, щонайменше, від 40 держав", - повідомляє "Пресс".

Таким чином, Сполучені Штати спробують перешкодити планам Сербії, розраховує провести через ГА ООН резолюцію із закликом до відновлення переговорів про статус Косово, вказує видання.

Влада Сербії повідомила на цьому тижні, що представлять ГА ООН "збалансовану резолюцію, в якій буде відображено прагнення до компромісу з усіх питань, включаючи статус Косово".

США і країни ЄС, які визнали незалежність Косово, виступають проти поновлення переговорів про статус, наполягаючи одночасно на діалозі між Белградом і Пріштіною з технічних питань.

"Сербія не стане сидіти, склавши руки, і завдасть" контрудар "на саміті країн Африканського союзу в Уганді в кінці липня", - повідомив дипломат. Більшість з 53 країн АС не визнають незалежність Косово.

Координатор Форуму за етнічними відносин Душан Яніч сказав белградській газеті, що США готуються забезпечити визнання Косова з боку 45-50 держав.

"Таким чином, США змогли б забезпечити в ГА ООН 110-120 голосів на підтримку власного проекту резолюції з визнанням законності незалежності Косово", - відзначив експерт.

Інший експерт, професор факультету політичних наук Бєлградського університету Предраг Сіміч вважає, що після 22 липня США значно посилять тиск на країни, що не визнали Косово.

"США постійно тиснуть (на країни, що не визнали Косово). Після оприлюднення висновку Міжнародного суду цей тиск стане ще більш потужний", - сказав він.

Міжнародний суд розглядав питання про законність проголошення незалежності Косова на вимогу Генеральної асамблеї ООН. Судді повинні відповісти на запитання: "Чи відповідає одностороннє проголошення незалежності тимчасовими інститутами самоврядування Косова нормам міжнародного права?" Всі постійні члени Ради Безпеки ООН залучені в судовий процес: Китай і Росія - на боці Сербії, а Франція, Великобританія і США - на боці Косова.

Читайте також:

У Косові скоєно замах на депутата парламенту

У Косові кинули гранату в натовп сербів-демонстрантів, є жертви

Албанія, Косово, Македонія і Чорногорія ввели безвізовий режим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: