США знищили 70 відсотків своєї хімічної зброї

У 2009 році на чотирьох заводах у США було знищено більше трьох тисяч тонн отруйних речовин, включаючи зарин, іприт і нервово-паралітичний ві-ікс.

Армія США знищила 22,3 тисячі тонн хімічної зброї, або 70 відсотків від загальної кількості його запасів, говориться в прес-релізі Департаменту Армії. У 2009 році на чотирьох заводах у США було знищено більше трьох тисяч тонн отруйних речовин, включаючи зарин, іприт і нервово-паралітичний ві-ікс. На момент початку ліквідації в першій половині 1990-х років запаси хімічної зброї в США становили 31,5 тисячі тонн.

Наприкінці грудня 2009 року керівник національного органу Росії з виконання міжнародної "Конвенції про заборону хімічної зброї" Віктор полотен заявив, що країні залишилося ліквідувати 22 тисячі тонн отруйних речовин. Хімзброя буде ліквідована в рамках четвертого і останнього етапу знищення запасів хімічної зброї. Виконання четвертого етапу почнеться в 2010 році і завершиться до 2012 року.

За даними Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО), в цілому країни - володарі цього виду озброєнь знищили близько половини всіх заявлених запасів. У ОЗХО входять 188 країн світу, включаючи Росію, США, Албанію, Індію і Лівію. "Конвенцію про заборону хімічної зброї" підписали, але не ратифікували Ізраїль і Мьянма, а членами конвенції не є Ангола, Єгипет, Північна Корея, Сирія та Сомалі.

Читайте також:

США та Росія підпишуть договір про стратегічні озброєння навесні

Іранські військові вторглися до нафтового родовища в Іраку

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Пірати Сомалі захопили хімічну зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: