США звинуватили в розпалюванні "холодної війни" в Азії

Переговори між В’єтнамом та США можуть спровокувати "холодну війну" в Південно-Східній Азії, попередили в Камбоджі.

Переговори США і В'єтнаму про співробітництво у ядерних технологіях можуть спровокувати нову "холодну війну" між США і Китаєм, "полем бою" якої стане Південно-Східна Азія.

Минулого тижня США скинули інформаційну бомбу, повідомивши, що вони близькі до досягнення домовленостей з Ханоєм про надання В'єтнаму ядерного палива і ядерних технологій, пише камбоджійська газета Phnom Penh Post.

За умовами угоди В'єтнам зможе збагачувати уран на своїй території, тобто "теоретично зможе проводити дослідницькі роботи в сфері створення ядерних озброєнь".

У статті Phnom Penh Post висловлюється думка про те, що нова "холодна війна" разом з гонкою ядерних озброєнь може виникнути у наш час між США і нової світової наддержавою - Китаєм.

На тлі посилення економічного та військово-політичного впливу Китаю в Південно-Східній Азії з приходом в Білий дім нової адміністрації США різко активізували розвиток відносин з В'єтнамом.

Вашингтон почав робити спроби відновлення свого впливу в Південно-Східній Азії не тільки через традиційні важелі союзницьких відносин з Таїландом і Філіппінами, але і через нові можливості, відкриті зміцненням відносин з В'єтнамом.
Бажання Вашингтону брати участь у процесі врегулювання територіальних конфліктів у Південно-Китайському морі можна пояснити тільки, як спробу США розширити свій плацдарм у регіоні, говориться в статті.

На ділянки Південно-Китайського моря, багаті нафтою і природним газом, претендують відразу кілька країн. Однак головні протиріччя існують тут між Китаєм і В'єтнамом. До недавнього часу США намагалися не говорити на цю тему на міжнародних заходах в Азії. Прояв американського інтересу до неї став несподіванкою для багатьох.

Читайте також:

Фідель Кастро закликав Обаму не допустити ядерної війни

США розмістять елементи ПРО в Чорному морі

Україна буде будувати кораблі для Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: