Стала відома причина невдалого запуску "Булави"

В оборонно-промисловому комплексі Росії продовжать випробовування "Булави" у березні.

Випробування міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава" продовжаться в березні, після усунення недоліків, які привели до низки невдалих запусків ракети, повідомили в оборонно-промисловому комплексі Росії. За його словами джерела, проведені дослідження дозволили зробити висновок, що причиною останнього невдалого пуску є заводський брак.

При цьому джерело відзначило, що жодних серйозних технологічних помилок за останні півтора роки допущено не було. "Невдалі пуски - це або неякісна збірка ракети, або неякісні комплектуючі", - ззазначив він.

Після заміни неякісних деталей випробувальні запуски "Булави" будуть продовжені. "Швидше за все, це (випробувальні запуски) пройдуть вже в березні", - сказав представник ОПК, відзначивши, що результати подальших двох-трьох запусків дозволять визначитися з термінами прийняття цієї ракети на озброєння.

Нагадаємо, 23 грудня 2008 року з атомного підводного човна "Дмитрий Донской" був здійснений десятий випробувальний запуск ракетного комплексу "Булава". Проте, як потім підтвердив генштаб РФ, ракета самоліквідувалася, вибухнувши в повітрі. Всього із десяти запусків "Булави" вдалими виявилися тільки п'ять.

Міжконтинентальна балістична ракета морського базування Р30 3М30 Булава-30 (РСМ-56 для використання в міжнародних договорах, SS-NX-30 - по класифікації НАТО) - новітня триступінчата твердопаливна ракета, що розміщується на підводних човнах. Спроектував її Московський інститут теплотехніки. Радіус дії "Булави" - не менші 8 тисяч кілометрів. Ракета може нести шість або десять гіперзвукових маневруючих ядерних блоків індивідуального наведення, здатних міняти траєкторію польоту по висоті і курсу.

Читайте також:

"Булава" самоліквідувалася під час вирішальних випробувань

Росія серйозно посилює своє військо

Росія вироблятиме ракети "Булава-М"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: