Стали відомі лауреати Нобелівської премії у галузі економіки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Її отримали двоє науковців.

Лауреатами премії Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля, яку також називають Нобелівською премією з економіки, стали Вільям Нордхаус за "інтеграцію зміни клімату в довгостроковий макроекономічний аналіз" і Пол Ромер за "інтеграцію технологічних інновацій в довгостроковий макроекономічний аналіз".

Про це Нобелівський комітет повідомив у Twitter.

Так, Нордхаус став першим, хто розробив кількісну модель, яка описує глобальну взаємодію між економікою і кліматом. Наразі цей метод дуже поширений і використовується для вивчення наслідків певного економічного явища на клімат, наприклад, податків на вуглець.

Своєю чергою, Ромер показав, які економічні чинники керують інноваційною активністю фірм. Він заклав основи так званої теорії ендогенного зростання, що пояснює, чому ідеї відрізняються від товарів і які вимоги їм потрібні для розвитку в ринковій економіці.

Раніше свої відзнаки вже отримали хіміки, фізики та медики. Також було озвучено переможців Нобелівської премії миру. Нобелівська премія з літератури цього року не буде вручена через сексуальний скандал.

Залиште свій коментар

Вибір редакції