Стали відомі майбутні лідери Китаю

На 17-й з'їзді Комуністичної партії Китаю було обрано нових членів Політбюро, серед яких і майбутній лідер країни.

китай
17-й з'їзд Комуністичної партії Китаю. (Фото: news.xinhuanet.com)
За підсумками засідання першого Пленуму ЦК Компартії Китаю 17-го скликання до числа членів Постійного комітету Політбюро ЦК - найвищого органу управління партією - ввійшли чотири нові особи: Сі Цзіньпін, Лі Кецян, Хе Гоцян, Чжоу Юнкан.

На зустрічі з журналістами в понеділок переобраний генеральний секретар ЦК КПК Ху Цзіньтао, називаючи нових керівників, в першу чергу відзначив Сі Цзіньпіна й Лі Кецяна.

"Сі Цзіньпін і Лі Кецян - порівняльно молоді товариші, їм, відповідно, 54 і 52 роки", - сказав Ху Цзіньтао.

Дві інших нові особи в Постійному комітеті Політбюро ЦК КПК - голова Організаційного відділу ЦК КПК Хе Гоцян і міністр суспільної безпеки КНР Чжоу Юнкан значно старше: їм, відповідно, 63 і 64 роки. Враховуючи практику дотримання вікового цензу на керівні посади, що склалася в Китаї, в них практично немає шансів піднятися ще вище в партійній ієрархії.

У китайській політичній системі, що склалася, де керівну та спрямувальну роль виконує Компартія, саме партійні призначення первинні щодо державних.

Лі Кецян, як і нинішній керівник Китаю та Компартії Ху Цзіньтао, є уродженцем центральнокитайської провінції Аньхой. Лі Кецяна з Ху Цзіньтао пов'язує не тільки походження, але й досвід спільної роботи.

Сі Цзінпін, за неофіційними експертними оцінками, входить до групи "принців" - дітей високопоставлених функціонерів Компартії. Його батько - Сю Чжунсюань, ветеран революційного руху, а пізніше один із авторів ідеї створення спеціальних економічних зон (СЕЗ).

Сі Цзіньпіна було призначено на посаду партійного керівника Шанхая лише в березні, змінивши на цій посаді Чень Лян'юя, якого звинувачують у корупції й розтраті бюджетних коштів.

Шанхай традиційно вважають вотчиною "клану Цзян Цземіня" - керівника Компартії до Ху Цзіньтао. Призначення Сі Цзінпіна на вищу посаду в Шанхаї не могло проходити без згоди цього "клану", а отже, його кандидатура як компромісна влаштовує два основних партійних угрупування - Ху Цзіньтао і Цзян Цземіня.

До призначення до Шанхаю Сі Цзіньпін працював на керівних державних і партійних посадах у розвинених приморських провінціях Чжецзян і Фуцзянь.

Хто з них стане новим лідером Китаю і Компартії, поки говорити передчасно. Але якщо не відбудеться якихось екстраординарних подій, склад Постійного комітету Політбюро ЦК КПК залишиться незмінним на найближчі п'ять років, а рекрутування на вищу посаду в партії та країні традиційно здійснюється саме з цих дев'ятьох людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: