Стало відоме справжнє ім'я зрадника "російських шпигунів"

Справжнє ім'я полковника Щербакова, який передав американській владі інформацію про групу російських агентів-нелегалів СЗР  - Потєєв.

Співробітником Служби зовнішньої розвідки РФ, який, за інфорамцією ЗМІ, здав "російських шпигунів" спецcлужбам США полковник Щербаков, є колишній заступник начальника американського відділу управління "С" полковник Потєєв, повідомили джерела в силових відомствах. Ім'я та будь-які інші особисті дані співробітника СЗР не наводяться.

Також частково підтвердили початкову версію про зраду російських агентів, які працювали в США в рамках програми "Нелегали". Так, Потєєв залишив Росію за кілька днів до викриття агентів в кінці червня 2010 року, а незадовго до цього до Сполучених Штатів поїхали його син і дочка. Раніше повідомлялося, що дочка перебіжчика давно жила в США, проте джерела стверджують, що мова йде про дружину полковника.

Назване в розслідуванні "Комерсанта" прізвище Щербаков не має відношення до скандалу з викриттям агентів СЗР. Такий розвідник дійсно служив в СЗР і виявився зрадником, проте він залишив Росію кілька років тому і не був пов'язаний з американським відділом, а, отже, не міг бути знайомий з деталями програми "Нелегали".

Раніше повідомлялося, що син Щербакова, який залишив РФ незадовго до свого батька, працював у ФСКН, однак у службі ці відомості спростували. Тепер же представник Держнаркоконтролю підтвердив, що у відомстві працював син Потеева, але не став коментувати ці відомості.

Розслідування "Комерсанта" було опубліковано у четвер, 11 листопада. Воно стосувалося шпигунського скандалу, який розпочався 27 червня з арешту 10 осіб в США за підозрою у незаконних зв'язках з іноземною державою. 9 липня відбувся їх обмін на чотирьох росіян, які відбували терміни за шпигунство.

Достовірність опублікованій в газеті інформації була піддана сумніву в держорганах і ЗМІ. У той же час згадувалася версія, згідно з якою прізвище Щербаков є псевдонімом. Згодом президент Дмитро Мєдвєдєв побічно підтвердив результати журналістського розслідування, коли заявив, що був знайомий з опублікованими відомостями ще в той день, коли затримали розвідників.

Як повідомлялося, жодне з державних відомств США офійно не стало коментувати повідомлення про перебіжчика зі служби зовнішньої розвідки, який передав американській владі інформацію про групу російських агентів-нелегалів СЗР.

Читайте також:

Америка захистить зрадника російських шпигунів

Викрито зрадника, який здав російських шпигунів у США

Мєдвєдєв нагородив депортованих зі США російських шпигунів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: