Стало відомо, хто стане ключовими гравцями в Узбекистані після смерті Карімова

Дата публікації
Перегляди
7818
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Стало відомо, хто стане ключовими гравцями в Узбекистані після смерті Карімова

Фото: Reuters

Карімов 27 років залізною рукою правив колишньою радянською республікою, де проживають 32 мільйони осіб.

Аналітики назвали ключові фігури, які можуть зіграти вирішальну роль при ухваленні рішення про те, хто прийде на зміну Карімову.

Про це пише Reuters.

Можливий наступник

59-річний колишній губернатор Шавкат Мірзієєв з 2003 року займає пост прем'єр-міністра Узбекистану і особисто курує сільське господарство - ключовий сектор економіки країни. Чимало центральноазійських експертів вважають його можливим наступником Карімова. Додамо, що розпорядником похорону Карімова призначений прем'єр-міністр Узбекистану. 

Сильний політик

Рустам Азімов вільно володіє англійською. 57-річний міністр фінансів, який у віці 33 років став головою місцевого банку, вважається досить ліберальним і компетентним. Азімов з кінця 90-х років входить до складу уряду і завжди був пов'язаний з фінансовою сферою, будучи ключовою фігурою у важких переговорах з міжнародними фінансовими організаціями, які критикували повільне здійснення ринкових реформ у країні та надмірне втручання держави в економіку. За словами аналітиків, Азімов - набагато сильніший політик, ніж Мірзієєв, і, ймовірно, краще підготовлений для взаємодії із зовнішнім світом. Проте ключове питання, швидше за все, полягатиме в тому, хто зможе заручитися підтримкою спецслужб та армії.

Сірий кардинал

72-річний Рустам Іноятов, який очолює Службу національної безпеки Узбекистану протягом 21 року, вважається сірим кардиналом країни. Він відігравав ключову роль у придушенні заворушень в Андижані на сході Узбекистану в 2005 році, коли було вбито 187 демонстрантів, згідно з офіційними даними. Вплив Іноятова поширюється далеко за межі СНБ: він фактично контролює армію і поліцію, чимало старших офіцерів яких також прийшли зі спецслужб. "За ним буде останнє слово у прийнятті рішення щодо того, хто очолить Узбекистан після Карімова", - сказав узбецький журналіст Олексій Волосевич, додавши, що сам Іноятов раніше не висловлював президентських амбіцій.

Молодша дочка

Молодша дочка Карімова, як очікується, також буде брати участь у вирішенні питання, хто стане наступником батька на посту президента, кажуть аналітики. Вплив Лоли зріс в останні кілька років, після того як її старша сестра Гульнара - прямолінійна і марнотратна світська левиця і дизайнер одягу - як повідомлялося, посварилася зі своїм батьком і була поміщена під домашній арешт.

Чоловік дочки президента

Про чоловіка Лоли Тимура Тілляєва відомо дуже мало. Транспортна компанія Тилляєва постачає продукцію з Китаю на найбільший оптовий ринок у столиці Узбекистану. Подружня пара і їхні діти переїхали до Швейцарії після того, як продали практично всю нерухомість в Узбекистані, йдеться в інтерв'ю Лоли від 2013 року. Усвідомлено дистанціюючись від узбецької політики, Лола розповіла, що її чоловік "ніколи не був пов'язаний з бавовняним бізнесом, або нафтою і газом, або якими-небудь іншими національними природними ресурсами".

Нагадаємо, раніше, ввечері 2 вересня, з'явилася суперечлива інформація про смерть президента Узбекистану Іслама Карімова.

Російське агентство "Інтерфакс" повідомило про його смерть з посиланням на нібито офіційну заяву уряду країни. Новину моментально підхопили всі провідні ЗМІ. Втім, сайт уряду Узбекистану на той момент не працював.

Практично відразу російське агентство РИА Новости поширило спростування даних про смерть Карімова, посилаючись на уряд Республіки.

"До цього часу інформація про смерть президента Узбекистану Іслама Карімова не поширюється ні на яких інформесурсах", - сказав журналістам представник Кабміну.

Після цього агентство "Інтерфакс" анулювало новину про смерть лідера Узбекистану.

"Новина із заголовком "Помер президент Узбекистану Іслам Карімов" вийшла в результаті технічного збою", - йшлося на сайті.

Нагадаємо, вранці 1 вересня Кабінет міністрів Узбекистану повідомив, що Карімов перебуває в критичному стані після того, як був госпіталізований минулої суботи з інсультом.

Пізніше агентство Reuters з посиланням на неназвані дипломатичні джерела повідомило про смерть Карімова.

Ще 28 серпня низка ЗМІ повідомили про госпіталізацію президента Узбекистану Іслама Карімова. У понеділок, 29 серпня, зі слів дочки Карімова стало відомо, що у президента стався інсульт, і він перебуває в реанімації.

З часом мас-медіа почали поширювати інформацію про смерть президента країни, проте чиновники досі не підтверджували цю інформацію.

Інформагенство Reuters повідомило про смерть президента Узбекистану

Інформагенство Reuters повідомило про смерть президента Узбекистану

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7818
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація