Стало відомо, коли можуть оголосити вирок Савченко

Стало відомо, коли можуть оголосити вирок Савченко

27 серпня, Московський міський суд розглядатиме апеляцію на продовження арешту Савченко

Коли відбудуться основні слухання, поки що точно незрозуміло.

Захист української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко очікує вироку в її справі наприкінці вересня – на початку жовтня цього року.

Про це сказав адвокат Савченко Ілля Новіков, повідомляє Радіо Свобода.

"Суд у Донецьку (Ростовська область Росії) почнеться не раніше, ніж наступного тижня, і це буде лише друга черга попереднього слухання. Коли відбудуться основні слухання, мені поки що точно незрозуміло. Але я думаю, що до кінця вересня – на початку жовтня ми будемо мати вирок", – сказав Новіков.

Адвокат також додав, що цього тижня, 27 серпня, Московський міський суд розглядатиме апеляцію на продовження арешту Савченко.

"Арешт продовжили 10 липня, і лише тепер у Московського міськсуду дійшли руки до апеляції", – заявив адвокат. За його словами, Басманний суд Москви 14-16 вересня розгляне апеляцію на рішення суду, який визнав законним те, що Савченко не відпустили на весняну сесію ПАРЄ.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області. 8 липня стало відомо, що її утримують у воронезькому СІЗО в Росії.

У РФ її звинуватили у причетності до загибелі під Луганськом російських журналістів, які нелегально прибули на територію України, щоб у складі групи бойовиків висвітлювали їхні напади на українських військових. Крім того, льотчицю звинуватили у незаконному перетині кордону.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі.

16 липня 2014 року консул України в Росії Геннадій Брескаленко зустрівся з Надією Савченко після дев'яти відмов з боку РФ у відвідуванні арештантки. Надія розповіла консулу, що терористи відвезли її у Луганськ, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча. Вже звідти доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування. 20 лютого вона відмовилася від ін'єкцій глюкози, які підтримували її життя. Без їжі Савченко була 83 дні. За час голодування вона схудла більше, ніж на 20 кілограмів.

2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

24 квітня СК РФ пред'явив Надії Савченко остаточне обвинувачення у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. Україна, ЄС і США, а також міжнародні правозахисні організації неодноразово закликали російську владу звільнити Надію Савченко.

13 липня офіційний представник СКР Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За словами Маркіна, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як пособник, а як співвиконавець вбивства.

Надію Савченко судитимуть у російському Донецьку

Надію Савченко судитимуть у російському Донецьку

Повʼязані теми:

Наступна публікація