Стало відомо, як образа Каддафі ледь не спричинила ядерний скандал

Через образу на США Каддафі "передумав" віддавати Росії збагачений уран, придатний для створення ядерної зброї.

У 2009 році голова Лівії Муамар Каддафі ледь не став причиною гострого міжнародного скандалу, пов'язаного з ядерною зброєю, йдеться в розсекреченому WikiLeaks документі, який публікує газета Guardian.

У листопаді 2009 року Лівія, згідно з обіцянкою про закриття програми щодо створення зброї масового ураження, повинна була доставити до Росії 5,2 кг високозбагаченого урану для переробки. Однак прибулий в Тріполі російський літак повернувся на батьківщину ні з чим, тому що Кадафі "передумав" повертати цінний матеріал, придатний для створення ядерної зброї.

Причиною тому, як зазначили в документах американські дипломати, стала образа, нанесена Муамару Каддафі в США.

Двома місяцями раніше Каддафі відвідав Нью-Йорк, щоб виступити із зверненням у штаб-квартирі ООН. Однак лівійському лідерові не дозволили розгорнути його бедуїнський намет, який замінює йому готель у всіх зарубіжних поїздках. Також Каддафі відмовили у відвідуванні місця теракту 11 вересня на Манхеттені.

Відповідно до опублікованого WikiLeaks документом, ці подробиці американським дипломатам повідомив один з синів Каддафі. США, у свою чергу, зберігали цю інформацію в таємниці, побоюючись наступу "ядерної кризи".

Читайте також:

Каддафі попросив у ЄС п'ять мільярдів євро, щоб врятувати Європу від іммігрантів

Дочка медсестри Каддафі: мати не його коханка, а просто хороша медсестра

Каддафі завів українську коханку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: