Статус Косово до грудня може прояснитися

Контактна група по Косово, до складу якої входять представники ЄС, Росії і США, повинна представити звіт про хід переговорів до 10 грудня.

Пан Гі Мун (Фото: np.kz)
Контактна група повинна підготувати новий раунд прямих переговорів між Бєлградом і Пріштіною.
Контактна група по Косово, до складу якої входять представники ЄС, Росії і США, повинна представити звіт про хід переговорів по статусу краю до 10 грудня, йдеться в заяві Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

З 1999 року край Косово, що формально залишається частиною території Сербії, знаходиться під управлінням ООН. Переговори про остаточний статус краю між Бєлградом і Пріштіною, що продовжувалися у Відні за міжнародним посередництвом протягом 2006 року, не привели до домовленості, оскільки керівництво Косово наполягає на незалежності, а влада Сербії з цим категорично не згодна.

В результаті в РБ ООН так і не була внесена узгоджена резолюція щодо Косово. Питання про вироблення остаточного статусу Косово передане в Контактну групу, яка повинна підготувати новий раунд прямих переговорів між Бєлградом і Пріштіною.

Генсек ООН привітав початок нового етапу переговорів. "Я сподіваюся, що новий етап переговорів приведе до досягнення згоди щодо майбутнього статусу Косово - це завдання залишається в ООН одним з пріоритетних", - заявив Пан Гі Мун.

"Міжнародне співтовариство повинне знайти рішення, яке буде своєчасним, врахує основні інтереси всіх співтовариств Косово і внесе ясність до статусу краю. Статус-кво неприйнятний", - підкреслюється в заяві генсека ООН.

Пан Гі Мун завірив, що офіс спеціального представника ООН щодо Косово (ЮНОСЕК) "сприятиме процесу, надаючи по запитах інформацію і роз'яснення". "ООН продовжить грати конструктивну роль на новому етапі переговорів, і як і раніше матиме провідну роль безпосередньо в самому Косово", - відмічено в заяві.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: