Статус Косово має визначити ООН - Сербія

Рішення про статус краю Косово повинна ухвалити Рада безпеки ООН, заявив прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца.

Таку заяву він зробив після другого дня переговорів між Бєлградом і Приштиною в австрійському курортному місті Баден.

"Обговорення почалося в РБ ООН і має завершитися там само," - заявив Коштуніца. "Тільки рішення, ухвалене в межах РБ ООН, буде прийнятним, всі інші абсолютно неприйнятні", - передає його слова агенція France-Presse.

У місті Баден в 20 кілометрах від Відня за посередництвом "трійки" міжнародних посередників (Росія, Євросоюз і США) проходять триденні переговори зі статусу Косово між делегаціями Бєлграда та Приштини. Відразу після зустрічі "трійка" почне готувати доповідь, яку 10 грудня мають представити генеральному секретареві ООН. Потім документ буде передано до Радбезу ООН, яка визначить подальші кроки з урегулювання. Перш ніж "трійка" завершить підготовку доповіді, вона ще раз на початку грудня відвідає Бєлград і Приштину.

Під час усіх попередніх раундів сторонам так і не вдалося дійти компромісу. Приштина наполягає на наданні краю повної незалежності, Бєлград не приймає цього і пропонує Косово найширшу автономію й навіть розв'язання проблеми статусу за зразком Гонконга або Аландських островів.

З 1999 року край Косово, що формально залишається частиною території Сербії, знаходиться під управлінням ООН. Переговори про остаточний статус краю між Бєлградом і Приштиною, що проходили у Відні за міжнародним посередництвом протягом 2006 року, завершилися безрезультатно.

Питання про вироблення остаточного статусу Косово було передано до Контактної групи, до якої входять США, Велика Британія, Франція, Італія, Німеччина й Росія.

У серпні цього року було визначено трьох міжнародних посередників від Контактної групи з Косово, відповідальних за організацію нових прямих переговорів між Бєлградом і Приштиною щодо статусу краю.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: