Ставати на ноги самим

Білий дім скорочує бюджет підтримки демократії в Росії та Україні.

Про це пише газета „Washington Post”. Посилаючись на інформацію, що міститься в доповіді вашингтонської організації „Freedom House”, видання повідомляє, що в бюджетному запиті щодо коштів для Росії на 2008 рік, який Джордж Буш спрямував до конгресу США, бюджет скорочено більш ніж на 50%. 


При цьому видання підкреслює, що в Росії „продемократичні та правозахисні громадські організації зазнають величезного тиску”. Фінансування організацій громадянського суспільства в Україні, де вони очолювали демократичну революцію 2004 року, скорочено на 40%. 

„Washington Post”, констатуючи, що ці цифри демонструють фактичну відмову Білого дому від „експорту демократії”, пояснює це тим, що внаслідок труднощів у Іраку „здеморалізована адміністрація відступила від своїх амбіцій і відійшла від решти світу, що знаходиться за межами Ближнього Сходу”. 


Газета критикує адміністрацію Дж.Буша за таку позицію та попереджає, що Україна, наприклад, „за відсутності західного впливу” може перетворитися на „політичний сателіт” Росії або почне розколюватися за югославським сценарієм 90-х років. 

У доповіді, на яку посилається „Washington Post”, американська правозахисна організація „Freedom House” повідомляє, що порівняно з рівнем 2006 року фінансування програм підтримки громадянського суспільства в Росії в бюджетному запиті Буша скорочено на 52% та складає 13,8 мільйони. Фінансування програм зі захисту прав людини в Росії при цьому скорочено на 44% та складає 832 000. 


„Freedom House” висловлює свою незгоду з підходом Білого дому й закликає збільшити виділення коштів на підтримку демократії в Росії в два-три рази.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: