Стенди зі Сталіним у Москві пообіцяли зробити "нейтральними"

Російський комітет з реклами заявив, що з 2 тисяч стендів, які встановлять на честь дня Перемоги, "тільки на десяти буде зображення Йосипа Сталіна".

У Москві триває скандал через розміщення напередодні 65-річчя Перемоги стендів із зображенням Йосипа Сталіна.

Після численних заяв у ЗМІ про те, що російська влада возвеличує роль Сталіна, чиновники були змушені виступити з офіційним зверненням. Комітет з реклами запевнив, що плакатів зі Сталіним буде всього 10 з двох тисяч, і вони будуть "нейтральними і безоціночними".

Решта плакатів розповідатиме про внесок радянського народу, партизанського руху, підпільників і працівників тилу, артистів, архітекторів, лікарів і вчителів у розгром фашизму. Стенди ж із зображенням "вождя народів" встановлять тільки у місцях традиційних зустрічей ветеранів, оскільки ініціаторами таких плакатів були московський комітет ветеранів війни і міська рада ветеранів війни і праці.

Святкові панно повинні з'явитися в Москві до кінця квітня. Але оголошення про розміщення на них зображень Йосипа Сталіна викликало обурення громадськості.

Проти бігбордів виступив спікер Держдуми Росії Борис Гризлов, який при цьому зазначив, що "неоднозначну роль Сталіна в житті нашої країни плакатами не виправиш".

А лідер організації "За права людини" Лев Пономарьов пообіцяв, що якщо стенди таки встановлять, у Москві почнуться масові акції протесту, причому правозахисники не тільки братимуть в них участь, але й організовуватимуть їх.

За його словами, розміщення плакатів зі Сталіним в день Перемоги ображає пам'ять мільйонів загиблих в роки сталінських репресій.

Михайло Горбачов також виступив проти плакатів. Він вважає, що про роль Йосипа Сталіна у Великій Вітчизняній війні треба говорити за допомогою історичної літератури і підручників.

"Якщо стендами зі Сталіним заполонити Москву, це викличе, як мінімум, нерозуміння і здивування багатьох людей", - сказав Горбачов.

Нагадаємо, своє повернення до Москви "вождь народів" розпочав зі станції метро Курська, де вестибюль прикрасили віршем, який прославляє Сталіна. Тоді архітектори пояснили, що в цьому не варто шукати політичних мотивів, вони просто повернули станції її історичний вигляд.

Читайте також:

До Дня Перемоги Москву прикрасять стенди зі Сталіним

Грузія запропонувала Путіну пам'ятник Сталіну в обмін на Абхазію та Осетію

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Московському метро повернули ім'я Сталіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: