Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стихійний мітинг у Тбілісі "скинув" з посади прокурора і переріс у безстрокову акцію протесту

Грузин спровокувало судове рішення у справі про вбивство підлітка.

Тисячі грузинів вийшли на масові антиурядові протести з вимогою покарати вбивць 16-річного Давида Саралідзе після того, як суд не зміг визначити винуватих у загибелі підлітка. Розгніваний батько юнака очолив протест у центрі Тбілісі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Резонансна справа, яка сколихнула всю Грузію, сталася минулої зими. Тоді в центрі столиці сталася суперечка, а згодом і бійка школярів, після якої Леван Дадунашвілі та Давид Саралідзе загинули від ножових поранень. На лаві підсудних опинилися двоє з багатьох учасників бійки, але обидва судом визнані невинними. Вердикт і сколихнув батька жертви та простих грузинів.

ВідеоТисячі активістів у Грузії вимагають покарати вбивць 16-річного Давида Саралідзе

Через смерть двох підлітків грузини вимагають відставки прем'єра. Покарати вбивць підлітка - з такою вимогою тисячі грузинів вийшли на масові антиурядові протести. Суд так і не зміг встановити, хто винен у загибелі 16-річного Давида Саралідзе. Розгніваний батько юнака очолив протест. 

Тисячі активістів у Грузії вимагають покарати вбивць 16-річного Давида Саралідзе

Протестувальники з усього міста зібралися підтримати Саралідзе, котрий упевнений, що винного покриває один із колишніх працівників прокуратури. Під її будівлею виник стихійний мітинг із кількома тисячами учасників. Головний прокурор країни оголосив про свою відставку, але пообіцяв оскаржити судове рішення. Демонстранти ж перейшли під будівлю уряду та почали вимагати відставки прем'єра. Спроба останнього виступити перед обуреним натовпом закінчилася невдало – главу уряду освистали та закидали пляшками.

Іти у відставку грузинський прем'єр відмовився, натомість за лічені години після невдалого спілкування з мітингувальниками поширив заяву, в якій пообіцяв нове розслідування, куратором якого буде віце-прем’єр Георгій Гахарія. "Звичайно, я братиму участь у кожному кроці, і контролюватиму весь процесс", - запевнив Георгій Квірікашвілі. Мітингарі ж вирішили продовжувати акцію протесту і стояти до повного виконання своїх вимог.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції