Сто днів Обами: він "задоволений, але не вдоволений"

Барак Обама впевнений, що взяв гарний старт, але задоволений не повністю. Результати перших ста днів роботи президента США. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президент США Барак Обама підбив підсумки ста днів свого перебування при владі. З цієї нагоди він провів прес-конференцію у Білому домі. Обама розповів про основні тенденції американської і міжнародної політики і торкнувся найбільш важливих тем економічного і соціального розвитку.

"Фразою дня" стали слова американського президента: "Ми взяли хороший старт. Але це лише початок. Я задоволений нашим прогресом, але я не вдоволений".

Обама заявив, що США не повинні повернутися до "економіки, що побудованій на піску, яка допускає безрозсудність не багатьох, яке загрожує добробуту всіх".

"Ми заклали підставу для зростання, підстава, яка укріпить нашу економіку і допоможе нам конкурувати в XXI сторіччі, і це саме те, що цей бюджет починає робити", - сказав Обама на зустрічі з журналістами.

В середу контрольований демократами конгрес затвердив план бюджету на 2010 фінансовий рік вартістю 3,4 трлн доларів. Прихильники президента вважають ухвалення бюджету серйозною перемогою Барака Обами. За словами глави Білого дому, новий бюджет разом з прийнятим раніше пакетом заходів з підтримки економіки вартістю 787 млрд доларів повинні допомогти подолати кризу.

У бюджетному плані закладені деякі зміни податкового законодавства. Зокрема передбачається, що деякі введені за Джорджа Буша податкові послаблення для спроможних громадян будуть до кінця року скасовані. З іншого боку, пропонується ввести деякі податкові послаблення в інших сферах. На військові операції в Іраку і Афганістані закладено близько 130 млрд доларів.

За традицією оглядачі використовують перші 100 днів з моменту вступу президента США до посади як віхи, що дозволяють підвести перші підсумки і оцінити його успіхи і невдачі.

Після того, як Обама 20 січня склав присягу, він, серед іншого, провів через конгрес пакет з надання допомоги американській економіці, віддав розпорядження про закриття центру утримання підозрюваних в тероризмі в Гуантанамо на Кубі, підписав графік виведення американських сил з Іраку та продемонстрував готовність почати дипломатичний діалог з такими країнам, як Іран і Куба.

Проте зараз перед президентом встало нове невідкладне завдання у вигляді боротьби з розповсюдженням свинячого грипу, наголошують американські журналісти. Крім того, на їхню думку, немає ознак початку виходу економіки з кризи, яка охопила Америку перед тим, як Обама став господарем Білого дому.

Останнє опитування, проведене центром Gallup, показує, що популярність нового президента як і раніше тримається на рівні 65% і практично не змінилася після його інавгурації.

Читайте також:

Оголений Обама в червоних трусах викликав фурор в США

Обама влаштував фотосесію з собакою

Обама йде на примирення з Венесуелою та Кубою

Барак Обама став мільйонером

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: