Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Стокгольмський арбітраж дозволив польській PGNiG вимагати дешевшого газу від "Газпрому"

Суд визнав позовні вимоги поляків обґрунтованими.

Стокгольмський арбітраж ухвалив проміжне рішення у суперечці між польською нафтогазовою компанією PGNiG і російським газовим монополістом "Газпромом". Суд визнав право поляків вимагати від росіян зниження ціни на газ у рамках довгострокового контракту.

Справа стосується так званого "Ямальського договору", за яким паливо надходить із РФ у Польщу. Суд вирішив, що PGNiG має необхідні передумови, аби вимагати зниження ціни. "Суд прийняв до уваги ключові аргументи, що вказують на необхідність зниження ціни контракту і відхилив офіційні заперечення "Газпрому", спрямовані на підтримку існуючих неринкових цінових умов в рамках контракту", - заявив глава PGNiG Петер Возняк. Він привітав рішення суду та висловив сподівання, що воно матиме практичні наслідки. "Ми очікуємо, що вона буде знижена до ринкового рівня на більш пізньому етапі розгляду", - зазначив глава польської компанії.

Протягом багатьох років "Газпром" відкидав можливість зміни ціни, тож ціна контракту значно перевищувала ціни на європейських ринках.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Суд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Вибір редакції