Столиця ОАЕ до кінця сторіччя може зникнути під водою

Кліматичні зміни на Аравійському півострові загрожують затопленням 5 тисяч кілометрів прибережної території, де мешкають 85% населення ОАЕ.

В результаті підйому рівня води в Перській затоці емірат Абу-Дабі в ОАЕ вже через 40 років може втратити сотні квадратних кілометрів густо населених прибережних земель.

За найгіршими прогнозами, до 2100 року рівень води може піднятися до 9 метрів, внаслідок чого буде затоплені 5000 квадратних кілометрів земель, в тому числі вся еміратська столиця і найбільша частина Дубая.

"У разі підйому рівня води на один метр до 2050 року емірат Абу-Дабі поступиться морю 344 квадратних кілометрів земель, зокрема сто квадратних кілометрів зелених насаджень і магрових лісів, 10 квадратних кілометрів забудованих територій і доріг. Дубай може втратити важливу інфраструктуру", - йдеться в дослідженні, підготовленому міжнародним Стокгольмським науково-дослідним інститутом (філіал США) з проблем стійкого розвитку.

Укладачі доповіді застерігають, що кліматичні зміни в регіоні несуть серйозну загрозу прибережним територіям, де мешкає 85% населення країни, зосереджені 90% інфраструктури і розвинені біологічно продуктивні екологічні системи, такі як магрові ліси, підводні луги, місця випасу і гніздівель пустинної дрохви і морських черепах.

На думку авторів дослідження, води затоки можуть просунутися на територію країни на 30 кілометрів і "такі населені пункти як Джебель Занна і Аль-Марфаа можуть стати островами".

Еміратські фахівці у виступах в пресі зазначають, що на Аравійському півострові відбуваються істотні кліматичні зміни. Змінилася сезонність та інтенсивність дощів, зареєстровано рекордна кількість опадів, збільшилася кількість піщаних буревіїв. Максимальна температура повітря влітку неодноразово піднімалася вище 50 градусів за Цельсієм.

Читайте також:

Рівень Світового океану підніметься на 1,5 метри

Російські хакери вкрали таємницю глобального потепління

Вчені запевняють, що за два десятиліття Арктика розтане

Легендарні сніги Кіліманджаро зникнуть через 20 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: