Сторони громадянської війни у Ємені домовилися припинити вогонь у Ходейді

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Представники уряду та повстанців-хуситів потисли один одному руки.

Під час мирних переговорів щодо Ємену повстанці-хусити та міжнародно визнаний уряд домовились про припинення вогню у місті Ходейда та виведення з нього військ повстанців.

Про це у четвер, 13 грудня, повідомив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш після завершення переговорів між двома сторонами, які відбувались під егідою ООН у Швеції.

"Ви досягли домовленості щодо порту і міста Ходейда, де відбудеться взаємний перерозподіл сил з порту та міста та встановлення режиму припинення вогню", - заявив він.

За його словами, ООН відіграватиме провідну роль в порту та забезпечуватиме доступ цивільного населення до гуманітарної допомоги. Генсек ООН також повідомив, що сторони порозумілись щодо південно-західного міста Таїз, яке зараз перебуває в облозі хуситів. Гутерріш подякував делегаціям з Ємену, зазначивши, що вони досягли "справжнього прогресу у майбутніх переговорах про завершення конфлікту".

Міністр закордонних справ Ємену Халед аль-Ямані та лідер повстанської делегації Мохаммед Абдельсалам потиснули один одному руки у присутності генсека ООН. Другий раунд мирних переговорів відбудеться наприкінці січня наступного року.

Фотогалерея В Ємені потужний авіаудар вбив 30 людей, десятки поранених (6 фото)

Нагадаємо, збройне протистояння в Ємені загострилося з весни 2015 року, коли в конфлікт втрутилася коаліція арабських держав на чолі з Саудівською Аравією. Відтоді війська коаліції регулярно завдають ударів з повітря по позиціях повстанців-хуситів. Нерідко жертвами цих ударів стають мирні жителі, в тому числі й діти, адже авіаудари часто влучають в лікарні, мечеті, житлові квартали, базари та похоронні чи весільні процесії.

Загалом у громадянській війні в країні загинули щонайменше 10 тисяч людей. ООН називає ситуацію, що склалася в Ємені, однією з найгірших гуманітарних криз у світі. Загалом 22 мільйони людей - три чверті населення - потребують гуманітарної допомоги. Близько 14 мільйонів жителів Ємену постійно недоїдають. Майже три мільйони жінок та дітей страждають від наслідків хронічного недоїдання.

ВідеоУ Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

Допомога передбачалася для 22 мільйонів єменців. В організації усе ж сподіваються, бодай щось таки уціліло й деякі вантажі ще вдасться урятувати. Утім, з огляду на масштаби займання, така ймовірність дуже низька. У Ємені вже чотири роки вирує війна, через що в країні виникла одна з найтяжчих у світі гуманітарних криз.

У Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

 

Вибір редакції